×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Jānis Kukainis: Pulcināsim latviešu izcelsmes biznesa līderus! (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jūlijā Rīgā no dažādām pasaules malām, sākot ar Eiropas valstīm, beidzot ar daudz tālākiem reģioniem – Ziemeļameriku, Austrāliju un Āziju, ieradīsies 2. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma dalībnieki. Šo forumu rīko Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Tāpēc ar PBLA valdes priekšsēdi Jāni Kukaini sarunājos par forumu, kura mērķi ir stiprināt sadarbību starp dažādu nozaru profesionāļiem Latvijā un pasaulē, veicināt finanšu piesaisti Latvijai, kā arī stiprināt Latvijas diasporas uzņēmēju sadarbību ar Latviju.

– Izdevās izcili – tā sacījāt par pirmo forumu, ko sarīkojāt pirms diviem gadiem.

– Jā, visiem spilgtā atmiņā, ka tajā piedalījās vairāk par 350 dalībniekiem, kuri ieradās no 21 valsts. Biju iecerējis, ka nākamo rīkosim uz Latvijas simtgadi, 2018. gadā. Taču saziņā ar pirmā foruma rīkotājpartneriem – Latvijas Republikas Ārlietu ministriju – nospriedām, ka, lai uzturētu ritmu, otrais forums jāsarīko jau šogad. Tam atbalstu esam saņēmuši arī no Latvijas Valsts prezidenta, Ministru prezidentes biroja un citiem partneriem.

– Iecere pulcināt Latvijas izcelsmes biznesa līderus vedina padomāt, cik daudz par viņiem vispār zinām.

– Pirmā foruma dalībniekus uzrunājām tā: “Tu esi ārpus Latvijas uzaudzis otrās vai trešās paaudzes latvietis, tu esi sekmīgs savā profesijā, tāpēc jautājam, ko tu vari dot Latvijai!” Arī šogad dalībniekus mudinām uz rīcību, sak, pienācis laiks dot kaut ko Latvijai atpakaļ.

8. jūlijā Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās norisināsies “Junior–PLEIF” jeb Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Latvijas diasporas jauniešiem. Nākamajā dienā Rīgā notiks ārvalstu uzņēmēju tikšanās, kurā aicināti piedalīties Latvijas izcelsmes uzņēmēji un dažādu nozaru speciālisti no visas pasaules. Viņus uzrunās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Atsevišķa saruna ir plānota par Latvijas ekonomiskām aktualitātēm un investīciju vidi Latvijā, vēlāk būs laiks satikties un apmainīties kontaktiem, “tīkloties”. Centīsimies savest kopā cilvēkus, kuriem ir kopējas intereses.

10. jūlijā galvenais temats būs Latvijas stratēģija un jaunu tirgu apgūšana. Piedalīsies Pasaules bankas vecākais ekonomists Ķīnā Kārlis Šmits, tāpat interesi piesaistīs bijušā Eiropas Savienības komisāra Andra Piebalga uzstāšanās.

Forumā uzņēmēji dalīsies gan ar veiksmes stāstiem, gan arī ar pieredzi, kas gūta ārvalstu tirgu apguvē, uzņēmējdarbības uzsākšanā un investīciju piesaistē.

Manam dēlam Matīsam ir noderīga pieredze – viņš, no ASV uz Latviju pārcēlies, gāja pie lielu juridisko firmu īpašniekiem pieteikties darbā, bet viņu atraidīja, un tad Matīss ar 2000 latu pamatkapitālu, kas vajadzīgs, lai reģistrētu SIA, izveidoja pats savu juridisko pakalpojumu firmu. Viņš ieguva papildu grādu Rīgas Juridiskajā augstskolā, kļuva par zvērinātu advokātu un kopā ar savu studiju biedru Artūru Spīguli nodibināja jaunu firmu, kurā tagad strādā vairāk nekā desmit advokātu.

Cits piemērs – Viktors Melnbārdis atbrauca uz Latviju deviņdesmito gadu vidū, strādāja vairākās firmās, bet tagad ir līdzīpašnieks “Baltic Manufacturing Group”. Tā ir ASV firma, kam Aucē ir ražotne un kas būvē skreiperus jeb zemes līdzinātājus. Produkcijas tirgus – Amerikā, Āfrikā, Āzijā. Sabiedrība par tādiem veiksmes stāstiem daudz neko nezina.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Latviešu vai Latvijas? Ja latviešu, tad no kurienes? No ārlatvijas? Ja Latvijā latviešu, tā ir nbaida kurināšana, tautas šķelšana. Tas būtu čekistisks paņēmiens!

  • Maija, pirms rakstāt komentāru, varbūt izlasiet tomēr ne tikai virsrakstu, bet vismaz pirmo teikumu:)))

  • Piekrītu DK !! Zini metiņ,tie tavi čekisti nu nebūtu tik stulbi,lai ko tādu spētu,kā tu,izmurgot!Bet kā raksts “DK”nu izlasiet taču interviju !!Ko pēc jūsu domām dara “latvieši”pašā Latvijā,tādi kā Amerika GKR,SC ar Urbi un Co abos galos u.c. ļatvieši”,piem SC rupors E.Graudiņš ??
   No kuriem troļļiem esat jūs?

 2. Pateikts skaidri un saturīgi – vai būs , kas sadzirdēs ?

  • Būs nauda – būs arī palīgi. Cik te tādi melngaiļi u.c. speciālisti nav apgrozījušies – cik pozitīvus auditus Bankai Baltija un Parex nav taisījuši, cik master-plānus medicīnas nozarē nav īstenojuši, cik ritenīšus pensiju sistēmā pareizi iebūvējuši utt., utjp. Noder atcerēties, kā tās tikšanās ar kukainīšu speciālistiem 1990.gados
   aprakstīja Gundars Valdmanis savā “Starp dzirnakmeņiem….”:
   “…Pēc brīža ievēroju Rubesu ļoti priecīgā noskaņojumā, dalot Latvijas delegātiem kopijas no ar zīmuli steigā aprakstīta papīra, uz kura bija ieskicēta SERTIFIKĀTU KONCEPCIJA. TAJĀ BIJA MĀCĪTS: JA PAR VISĀM LATVIJĀ RADĪTAJĀM VĒRTĪBĀM IZDALA SERTIFIKĀTUS, TOS PALAIŽ BRĪVAJĀ TIRGŪ UN MANIPULĒ, DAŽU MĒNEŠU LAIKĀ IESPĒJAMS SABIEDRĪBU NOSLĀŅOT BAGĀTAJOS UN NABAGOS. Pats viņš priecīgi stāstīja, ka līdzīgi pēc II pasaules kara Rietumeiropā bagātie esot atdalīti no nabagiem. Man tāda ideja bija pilnīgi sveša un nepieņemama, tāpēc sapratu, ka man ar Rubesu nekad nebūs pa ceļam. Vēlāk izrādījās, ka Bruno Rubess ir Latvijas Bankas padomē un viens no Kluba 21 dibinātājiem, NO KĀ VĒLĀK RADĀS BĒDĪGI SLAVENAIS LATVIJAS CEĻŠ UN CITAS VARAS PARTIJAS. Lai cik murgaina bija Rubesa koncepcija par sertifikātiem, Latvijā tā tika īstenota pilnībā.”
   (nodaļa – Hadsona institūts nosprauž reformas Latvijai 60″

Draugiem Facebook Twitter Google+