Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Jāņkalnos – no rabarberiem pie mellenēm (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Vestienas pagasta Jāņkalnu saimniecībā gandrīz divu hektāru lielais rabarberu lauks nupat būs novākts.

Tā tam jābūt – līdz Jāņiem kāti jānoplūc, lai ap vasaras vidu atkal sakup­lotu un ienāktos otrā raža, stāsta Ilze Ozoliņa. Viņa kopā ar brāli Māri turpina tēva Ulda iesākto rabarberu un krūmmelleņu audzēšanu un pārstrādi. Brālis atbild par stādījumiem 22 hektāru platībā, tur aug arī avenes, zemenes, cidonijas, dzērvenes, smiltsērkšķi, ābeles. Māsas pārraudzībā cehs, kurā puse no melleņu un rabarberu ražas tiek saldēta un žāvēta, top sulas, ievārījumi, sīrupi, marmelādes, tējas. Palīgi vajadzīgi nepārtraukti – vidēji gada laikā saimniecība dod darbu pieciem līdz sešiem cilvēkiem. Madonas pašvaldības projekts sniedz iespēju šovasar pie viņiem strādāt arī diviem skolēniem. – Vērtīgs atbalsts uzņēmējiem, – novērtē saimnieki.

Jāņkalni ar savu viesmīlību un izdevīgo piedāvājumu kļuvuši par ceļotāju iecienītu vietu. Ilze to sauc par vasaras mārketingu, jo katrs apmierināts ciemiņš padod ziņu tālāk, ka pie Ozoliņiem ir ko redzēt, garšot un lasīt – no četrām pilnām ogu kastēm viena paliek lasītājam.

Pērn kopā ar Madonas novada pašvaldības tūrisma organizatoriem sarīkojuši pat Melleņu svētdienu – sabraukuši ap 400 cilvēku. Šogad 14. augustā plāno ko līdzīgu – tirgošot visu, kas gatavots no mellenēm!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izklausās interesanta nodarbošanās.

  2. Paldies par vērtīgo informāciju, LA!
    Noteikti dosimies apsekot šo biznesu.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+