×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Janvāra pabalstu izmaksās šomēnes


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Kad vecāki saņems 100 latu pabalstu par bērna kopšanu 30 latu vietā? Valsts tikai sola no mēneša uz mēnesi, kas tas ir? Kārtējais Saeimas vai Finanšu ministrijas joks? Solīja februārī, tad martā, bet tagad sola aprīlī. Kad beigs solīt, bet darīs? Pienāks aprīlis, bet kur valsts dabūs naudu par kavētajiem mēnešiem? Cik zināms, valstī valda finanšu krīze. 
Artūrs Andžāns Jēkabpilī


 

1. janvāris jau sen aiz muguras, bet solītais bērna kopšanas pabalsts 100 latu apmērā katru mēnesi patiesi joprojām nav izmaksāts.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) preses sekretāre Iveta Daine sola, ka neizmaksāto starpību par bērna kopšanas pabalstu par janvāri, februāri un martu, tāpat arī piemaksas starpību par dvīņu vai vairāku vienās dzemdībās dzimušu bērnu kopšanu ieskaitīs klientu kontos laikā no 21. līdz 30. martam, bet, sākot ar aprīli, pabalsti ik mēnesi tiks izmaksāti jaunajā pārrēķinātajā apmērā. Māmiņas varot būt mierīgas, jo nekādus papildu iesniegumus nav jāraksta un neviens papildus nav jāinformē, lai VSAA veiktu pārrēķinu.

Kā zināms, 2013. gada 1. janvārī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi, kuru grozījumi paredz, ka persona, kura nestrādā un nav pašnodarbinātā, bet kopj bērnu līdz pusotram gadam, saņems 100 latus mēnesī. Savukārt par bērna kopšanu līdz diviem gadiem – 30 latus mēnesī. Pabalstu saņemšana kavējas, jo VSAA neesot bijusi gatava realizēt šos grozījumus. Tai vajadzīgs pārejas laiks, lai veiktu pārrēķināšanu un izmaiņas sistēmā. Pārejas posms beigsies 1. aprīlī, skaidro labklājības ministres palīdze Margarita Žukovska. Ja pabalsti nebūs ieskaitīti arī aprīlī, lūgums par to informēt Labklājības ministriju, aicina LM Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Maksims Ivanovs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+