×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Japāņu jaunās mākslas pārstāvis līdzdarbosies festivālā “Laiks dejot”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā rezidencē līdz jūnijam viesosies Japānā augstu novērtēts jaunās paaudzes laikmetīgās mākslas pārstāvis Soši Matsunobe (Soshi Matsunobe), šajā laikā radot mākslas objektu – instalāciju, kas skatītāju vērtējumam tiks nodota starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Laiks dejot 2014. Japāna” ietvaros, portālam LA.lv pastāstīja Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Laiks dejot” Sabiedrisko attiecību konsultante Justīne Plūmiņa.

Kā stāsta pats Soši Matsunobe, viņa radošā darba mērķis ir radīt ko tādu, kas kļūtu par aktīva sociālā dialoga sastāvdaļu. Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “Laiks dejot” ietvaros japāņu mākslinieks sadarbosies arī ar Japānas laikmetīgās dejas virziena buto horeogrāfi un dejotāju no Latvijas Simonu Orinsku, lai radītu vizuālo noformējumu laikmetīgās dejas izrādei, kura īpaši festivālam taps sadarbībā ar vienu no buto spilgtākajiem pārstāvjiem Ko Murobuši.

Soši Matsunobe, kuram šobrīd ir 26 gadi, sasniegumu kontā ir jau septiņas personālizstādes, no kurām sešas notikušas Japānā, bet viena – Vācijā. Kopumā izstādēs Soši Matsunobe piedalās jau kopš 19 gadu vecuma. 2011. gadā viņš saņēma Taro Okamoto laikmetīgās mākslas balvu, kas tiek piešķirta māksliniekiem, “kuri veidos vēsturi”.

Ikgadējais Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot” – vērienīgākais laikmetīgās dejas pasākums Latvijā – norisināsies no 12. līdz 18. jūnijam. Šogad festivāla centrā būs Japānas laikmetīgās dejas un mākslas izpausmes, īpaši – buto, kas kā laikmetīgās dejas forma radusies Japānā 20. gadsimta 50. gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+