Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
31. oktobris, 2013
Drukāt

Jāpārvar “gāzes narkomānija”

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva enerģētikas jomā neiet pareizu ceļu, joprojām saistot savu nākotni ar lielu gāzes patēriņu, – šādu viedokli paudis ekonomists Raimonds Kodis, kas uzskata, ka “vislabākais enerģijas veids ir nepatērētā enerģija”.

Viņaprāt, Lietuvai būtu pēc iespējas jāsamazina gāzes patēriņš un tad nedz ievilkušās sarunas ar Krievijas koncernu “Gazprom” par cenu politiku, nedz arī neskaidrās slānekļa gāzes perspektīvas neradītu tik lielas raizes. Tomēr pārejai uz biokurināmo ir jēga tikai pēc mājokļu siltināšanas, uzsvēris Kodis. “Palielinot mājokļu energoefektivitāti un pēc tam pārejot pie biokurināmā, mēs ieraudzītu, ka kurināšanai mums vajadzīgs labi ja kāds miljards kubikmetru gadā vai pat mazāk,” viņš norādījis. Tikmēr iepriekšējā valdība ieplānojusi tādas gāzes piegādes jaudas, kas pārsniegtu desmit miljardus kubikmetru gadā.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+