Mobilā versija
+5.2°C
Guna, Judīte
Piektdiena, 9. decembris, 2016
31. oktobris, 2013
Drukāt

Jāpārvar “gāzes narkomānija”

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva enerģētikas jomā neiet pareizu ceļu, joprojām saistot savu nākotni ar lielu gāzes patēriņu, – šādu viedokli paudis ekonomists Raimonds Kodis, kas uzskata, ka “vislabākais enerģijas veids ir nepatērētā enerģija”.

Viņaprāt, Lietuvai būtu pēc iespējas jāsamazina gāzes patēriņš un tad nedz ievilkušās sarunas ar Krievijas koncernu “Gazprom” par cenu politiku, nedz arī neskaidrās slānekļa gāzes perspektīvas neradītu tik lielas raizes. Tomēr pārejai uz biokurināmo ir jēga tikai pēc mājokļu siltināšanas, uzsvēris Kodis. “Palielinot mājokļu energoefektivitāti un pēc tam pārejot pie biokurināmā, mēs ieraudzītu, ka kurināšanai mums vajadzīgs labi ja kāds miljards kubikmetru gadā vai pat mazāk,” viņš norādījis. Tikmēr iepriekšējā valdība ieplānojusi tādas gāzes piegādes jaudas, kas pārsniegtu desmit miljardus kubikmetru gadā.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+