×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Jarinovsku izslēdz no VDK izpētes komisijas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm pieņēmusi lēmumu izslēgt no Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Valsts drošības komitejas (VDK) darbības izpētes komisijas priekšsēdētāja vietnieci Kristīni Jarinovsku.

Komisijas loceklis Jānis Tomels žurnālistiem sacīja, ka Jarinovska pati nebija ieradusies uz valdības sēdi, tomēr iepriekš paudusi, ka gribētu turpināt strādāt komisijā. “No ministru puses nekādu iebildumu nebija,” viņš piebilda.

Tāpat komisija plāno iecelt vēl vienu jaunu priekšsēdētāja vietnieku, jo Latvijas Okupācijas muzeja vadītāja vietnieks vēstures doktors Ritvars Jansons, kurš šobrīd ieņem šo amatu, kļuvis par Saeimas deputātu un norādījis, ka nevar turpināt darbu komisijā. “Pakāpeniski būs jāveic pārmaiņas komisijas sastāvā,” teica Tomels.

Iepriekš Tieslietu ministrija (TM) norādījusi, ka Jarinovska noskaņo komisijas locekļus pret TM, tāpēc plānots atjaunot komisijas sastāvu.

TM ir atbildīga par VDK izpētes komisijas darba rezultātiem, ministrijai ir pienākums rūpēties par to, lai komisijas darbs būtu kvalitatīvs un komisija savlaicīgi pildītu tai paredzētos uzdevumus. Līdz ar to, redzot, ka komisijas darbs pašlaik buksē, ministrija uzskata par savu pienākumu rosināt komisijas sastāva kvalitatīvu atjaunināšanu.

“Jarinovskas darbības stilu raksturo nespēja sadarboties, un viņa mēģina noskaņot pārējos komisijas locekļus pret Tieslietu ministrijas pārraudzību – diemžēl šī ir situācija, kad ar konkrētās personas profesionalitāti un zinātnisko neatkarību vien nepietiek. Atstājot Jarinovsku komisijas sastāvā, Tieslietu ministrija riskē ar to, ka komisija var neveikt tai likumā paredzēto uzdevumu – zinātniski, vēsturiski un juridiski izpētīt un izvērtēt materiālo un morālo kaitējumu, ko VDK nodarījusi Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem, un neapgūt šim mērķim šogad paredzētos līdzekļus,” uzsver ministrija.

TM norāda, ka komisijas sastāvs tiks atjaunināts pakāpeniski. Pagaidām tiks rosināts izslēgt Jarinovsku un atstāt tikai viena vietnieka – Ritvara Jansona – amatu.

Jau ziņots – Saeima nolēma, ka tā dēvēto čekas maisu publiskošana var notikt tikai pēc materiālu zinātniskās izpētes. VDK dokumentu zinātniskā izpēte veicama līdz 2018.gada 31.maijam. Ministru kabinetam šogad bija jāizveido zinātnieku komisija.

Zinātnieku komisiju vada Vēstures institūta virzītais pētnieks vēstures doktors Kārlis Kangeris, bet komisijas priekšsēdētāja vietnieku amatus ieņem Latvijas Universitātes juridisko zinātņu doktore Konstitucionālo tiesību institūta valdes priekšsēdētāja Jarinovska un Latvijas Okupācijas muzeja vadītāja vietnieks vēstures doktors Jansons.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jarinovsku visur pavada skandāli – tāda daba!

Draugiem Facebook Twitter Google+