Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Atviegloti noteikumi viena dalībnieka SIA, tomēr dokumenti jāsakārto tik un tā!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pieņemti grozījumi Komerclikumā, kas ļaus uzņēmējiem sakārtot visus dokumentus pēc atvieglotiem noteikumiem.

Līdz šim tikai 16% viena īpašnieka sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) ir iesniegušas Uzņēmumu reģistrā (UR) pieteikumu pamatkapitāla pārejai uz eiro. Ja uzņēmums līdz nākamā gada 30. jūnijam to neizdarīs, UR vienkārši pārrēķinās ierakstīto pamatkapitālu uz eiro. Taču tas nenozīmē, ka uzņēmēji tiek atbrīvoti no pienākuma sakārtot visus dokumentus atbilstīgi prasībām. Komerclikuma grozījumi neatbrīvo kapitālsabiedrības no prasību izpildes par pamatkapitāla denomināciju.

Paredzēts mazināt administratīvo slogu arī saistībā ar tā dēvētajiem antireiderisma grozījumiem, kas paredz izmaiņas dalībnieku reģistrā. Prasība, ka SIA līdz 2015. gada 30. jūnijam UR jāiesniedz dalībnieku reģistra pirmais nodalījums, paliek spēkā visām divu un vairāku dalībnieku SIA, kas reģistrētas līdz 2013. gada 30. jūnijam, bet SIA, kurās ir viens dalībnieks, dalībnieku reģistra nodalījums jāiesniedz vienlaikus ar citām izmaiņām, kas skar daļu pāreju vai izmaiņas pamatkapitālā.

Tātad viena dalībnieka SIA nav speciāli jādodas uz UR tikai tādēļ, lai iesniegtu dalībnieku reģistra pirmo nodalījumu.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+