Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Atviegloti noteikumi viena dalībnieka SIA, tomēr dokumenti jāsakārto tik un tā!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pieņemti grozījumi Komerclikumā, kas ļaus uzņēmējiem sakārtot visus dokumentus pēc atvieglotiem noteikumiem.

Līdz šim tikai 16% viena īpašnieka sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) ir iesniegušas Uzņēmumu reģistrā (UR) pieteikumu pamatkapitāla pārejai uz eiro. Ja uzņēmums līdz nākamā gada 30. jūnijam to neizdarīs, UR vienkārši pārrēķinās ierakstīto pamatkapitālu uz eiro. Taču tas nenozīmē, ka uzņēmēji tiek atbrīvoti no pienākuma sakārtot visus dokumentus atbilstīgi prasībām. Komerclikuma grozījumi neatbrīvo kapitālsabiedrības no prasību izpildes par pamatkapitāla denomināciju.

Paredzēts mazināt administratīvo slogu arī saistībā ar tā dēvētajiem antireiderisma grozījumiem, kas paredz izmaiņas dalībnieku reģistrā. Prasība, ka SIA līdz 2015. gada 30. jūnijam UR jāiesniedz dalībnieku reģistra pirmais nodalījums, paliek spēkā visām divu un vairāku dalībnieku SIA, kas reģistrētas līdz 2013. gada 30. jūnijam, bet SIA, kurās ir viens dalībnieks, dalībnieku reģistra nodalījums jāiesniedz vienlaikus ar citām izmaiņām, kas skar daļu pāreju vai izmaiņas pamatkapitālā.

Tātad viena dalībnieka SIA nav speciāli jādodas uz UR tikai tādēļ, lai iesniegtu dalībnieku reģistra pirmo nodalījumu.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā?ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+