Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Atviegloti noteikumi viena dalībnieka SIA, tomēr dokumenti jāsakārto tik un tā!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pieņemti grozījumi Komerclikumā, kas ļaus uzņēmējiem sakārtot visus dokumentus pēc atvieglotiem noteikumiem.

Līdz šim tikai 16% viena īpašnieka sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) ir iesniegušas Uzņēmumu reģistrā (UR) pieteikumu pamatkapitāla pārejai uz eiro. Ja uzņēmums līdz nākamā gada 30. jūnijam to neizdarīs, UR vienkārši pārrēķinās ierakstīto pamatkapitālu uz eiro. Taču tas nenozīmē, ka uzņēmēji tiek atbrīvoti no pienākuma sakārtot visus dokumentus atbilstīgi prasībām. Komerclikuma grozījumi neatbrīvo kapitālsabiedrības no prasību izpildes par pamatkapitāla denomināciju.

Paredzēts mazināt administratīvo slogu arī saistībā ar tā dēvētajiem antireiderisma grozījumiem, kas paredz izmaiņas dalībnieku reģistrā. Prasība, ka SIA līdz 2015. gada 30. jūnijam UR jāiesniedz dalībnieku reģistra pirmais nodalījums, paliek spēkā visām divu un vairāku dalībnieku SIA, kas reģistrētas līdz 2013. gada 30. jūnijam, bet SIA, kurās ir viens dalībnieks, dalībnieku reģistra nodalījums jāiesniedz vienlaikus ar citām izmaiņām, kas skar daļu pāreju vai izmaiņas pamatkapitālā.

Tātad viena dalībnieka SIA nav speciāli jādodas uz UR tikai tādēļ, lai iesniegtu dalībnieku reģistra pirmo nodalījumu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+