Kultūra
Kultūrpolitika

“Jasmuižas” 54. sezonā – jauns multimediju stends0


Raiņa muzejs “Jasmuiža”
Raiņa muzejs “Jasmuiža”
Publicitātes foto

Raiņa muzejs “Jasmuiža” sācis 54. darba sezonu un šogad piedāvā apmeklētājiem dažādus jaunumus, LA.lv uzzināja muzejā.

No šī gada Latgales keramikas ekspozīcija papildināta ar interaktīvo multimediju stendu, kur apmeklētājiem, tostarp ārzemju viesiem, tiks piedāvāta dažāda veida informācija par novada keramiku, tradīcijām, saimniecības trauku formām, keramiķiem, kuru darbi muzejā eksponēti, “Jasmuižas” Latgales keramikas kolekciju, tās veidošanās vēsturi. Informācija pieejama latviešu un angļu valodā. Interaktīvais multimediju stends izveidots ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Līdz 7. aprīlim varēja iesūtīt darbus muzeja izsludinātajam vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursam “Daba, putni un dzīvnieki Raiņa dzejā”, kurš noslēgsies 12. maijā ar konkursa labāko darbu apbalvošanas pasākumu un izstādi, kura muzejā būs skatāma līdz 31. oktobrim. Pēc tam izstāde ceļos uz Preiļu Galveno bibliotēku. Konkursam bija ļoti liela atsaucība, ir iesūtīti 307 darbi no visas Latvijas.

Līdz 6. augustam muzejā būs skatāma tautas lietišķās mākslas studiju “Klūga” un “Pūpoli” izstāde “Pinu, pinu, viju, viju”. 12. maijā plkst. 13 notiks izstādes atklāšana, tikšanās ar meistariem un radošās darbnīcas.

Līdz 31. oktobrim atvērta mākslinieču apvienības V.I.V.A. gleznu izstāde, savukārt no 10. augusta – Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja izstāde “Kalējs kala, smēde dedza”.

20. maijā “Jasmuižā” notiks Muzeju nakts pasākums “Laiks lētākais, tomēr dārgākais, jo caur to dabūjam visu”. Aizkalnes Tautas namā būs skatāma Līvānu novada Kultūras centra amatierteātra izrāde – komēdija “O, vakardiena” (Armanda Vilcāne, režisori Ilze Kārkle, Oskars Bērziņš). Pēc izrādes muzejā tiks demonstrēta filma “Aspazija un Rainis. Laikarits”, kā arī notiks interaktīvā multimediju stenda “Latgales keramika” prezentācija.

LA.lv