×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Jaunais pianists Dainis Tenis sniegs divus solo koncertus Francijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunais latviešu pianists Dainis Tenis, piedaloties vienā no senākajiem Eiropas starptautiskajiem pianistu festivāliem “Piano aux Jacobins”, projekta “L’Europe du piano” ietvaros 13. un 14. februārī sniegs divus solo koncertus “La Skala” (Tournefeuille) un “La Baleine” (Onet le Chateau) koncertzālēs Francijā.

Starptautiskais pianistu festivāls “Piano aux Jacobins”, dibināts 1979. gadā, ir viens no lielākajiem, prestižākajiem pianistu festivāliem Eiropā, kas pulcējis tādas pasaulslavenas pianisma zvaigznes kā Svjatoslavs Rihters, Alfrēds Brendels, Aldo Čikolini, Kristians Cimermans, Marta Argeriča, Murajs Peraija, Boriss Berezovskis u.c.. Festivāla konkurss/projekts “L’Europe du Piano” katru gadu atbalsta daudzsološus, jaunos pianistus no visas Eiropas, un dod iespēju uzstāties dažās no Francijas labākajām koncertzālēm. Šogad, uzvarot konkursu, pirmo reizi šajā projektā uzstāsies arī pianists no Baltijas valstīm, J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (LVLMA) students Dainis Tenis.

Dainis Tenis (1992) 2004. gadā sācis mācības Pārdaugavas mūzikas skolā, Signes Docītes klasē. Strauji progresējot, pianists ieguva augstāko novērtējumu konkursā “Talants Latvijai 2007”, pēc kura nolēma saistīt savu nākotni ar mūziku. Turpmākās mācības saistītas ar J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu. Pasniedzējas Guntas Božas profesionālitāte palīdzēja attīstīt Daiņa meistarību un virzīja to uz daudziem starptautiskiem pianistu konkursiem, kuros pianists guva godalgotas vietas. Īpašus panākumus pianists guva konkursā “Torre Ratti Musica” (Dženova, Itālija), kurā pēdējos trīs gadus ieņem vietu žūrijā, kā arī sniedz ikgadējus solo koncertus. Bez tam, 2011. gada rudenī Rīgas Latviešu Biedrības Zelta zālē ar spožiem panākumiem notika pianista pirmais solo koncerts. Teodora Reitera fonds atzinis Daini par Latvijas gada mūziķi 2012.

Pašreiz viņš studē klavierspēli JVLMA II kursā pie Taustiņinstrumentu nodaļas un Klavieru katedras vadītāja Jura Kalnciema. Dainis labrāt nodarbojas ar mūzikas kompozīciju, kā arī populārās mūzikas aranžēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+