×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Jaunajā “Sinfonietta Rīga” sezonā sola daudz pārsteigumu

foto - Letafoto - Leta

Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” jaunā sezona klausītājiem nesīs daudzus pārsteigumus, jo daudzas lietas notiks pirmo reizi, šodien žurnālistiem stāstīja “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

“Sinfonietta Rīga” radošie plāni vienmēr bija liela uzdrošināšanās un arī zināms risks, taču kamerorķestris nedomā apstāties pie sasniegtā, tādēļ meklē jaunus izaicinājumus un jaunas sadarbības, ko klausītāji varēs novērtēt jau astotajā “Sinfonietta Rīga” sezonā.

Katra “Sinfonietta Rīga” koncertprogramma ir īpaša un sevišķa. Kamerorķestris strādā tā, lai klausītājiem piedāvātu mūziku no baroka līdz džeza avangardam, piedāvātu latviešu komponistu skaņdarbus un nepazaudētu saikni ar klausītāju, minēja Šnē.

Jaunajā sezonā daudz skanēs jauna mūzika. Pieminot jaunās mūzikas festivālu “Arēna”, jau oktobrī dizaina fabrikā “D.FAB” notiks krāšņs koncerts, kā arī “Sinfonietta Rīga”, piedaloties Eiropas Savienības projektā “New Music: New Audiences”, piedāvās divus īpašus koncertus, kas pārkāps ierastās akadēmiskās mūzikas izpildīšanas tradīcijas un aicinās klausītājus viesoties līdz šim neatklātās koncertu vietās – dizaina fabrikā “D.FAB” un Spilves lidostā. Priekš koncerta Spilves lidostā komponists Kristaps Pētersons raksta jaunu darbu.

Oktobrī “Sinfonietta Rīga” piedāvās koncertu, kurā pirmo reizi Latvijā skanēs jaunā spāņu komponista Fransisko Kolla mūzika, savukārt norvēģu komponists Rolfs Vallina uzrakstījis darbu čellam un kamerorķestrim, ko koncertā piekritis atskaņot čellists Valts Pūce, tāpat šajā koncertā izskanēs komponistes Agnetas Krilovas simfonija kamerorķestrim. Savukārt decembrī Rīgā pirmo reizi viesosies austriešu vijolnieks Ginters Pihlers, kurš koncertā piedalīsies kā diriģents, piedāvājot Volfgangam Amadejam Mocartam veltītu programmu.

Savukārt nākamā gada sākumā plānots kamermūzikas projekts sadarbībā ar dziedātāju Intaru Busuli, janvārī “Sinfonietta Rīga” sadarbosies ar koklētāju Laimu Jansoni, kura būs sarakstījusi skaņdarbu koklei, dziedātājai, orķestrim un dejotājam. Tāpat pie kamerorķestra atkal viesosies talantīgais britu jaunās paaudzes vijolnieks, elektriskās vijoles virtuozs Tomass Gūlds, būs gaidāmi arī vēl citi interesanti koncerti, savukārt Rīgas festivālā piedalīsies amerikāņu pasaulslavenais džeza bundzinieks Pīters Erskins.

VSIA “Latvijas koncerti” direktors Guntars Ķirsis informēja, ka izaicinājumu un ekonomisko pārmaiņu laikā Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” nevis stāvējis uz vietas, bet skrējis tālu uz priekšu, paveicot daudzas interesantas lietas.

“Orķestris drosmīgi un radoši veido savu programmu. Mums Latvijā ir daudzi spilgti mākslinieki, un ir liels prieks, ka orķestris ar viņiem sadarbojas. Taču liels paldies jāsaka klausītājiem, kuri nāk uz koncertiem, tādā veidā atzīstot “Sinfonietta Rīga” kvalitāti,” sacīja Ķirsis.

“Sinfonietta Rīga” 2013./2014.gada sezonu atklās piektdien, 20. septembrī, plkst.19 Lielajā ģildē. Koncertā orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā tiksies ar spožo un ārvalstīs plaši koncertējošo vijolnieci Evu Binderi, kura klausītājiem atskaņos mūsdienu orķestra skaņu lielmeistara Magnusa Lindberga Vijolkoncertu.

Sezonas atklāšanas koncertprogrammu kopumā veidos trīs spilgti, atšķirīgi un spēcīgi uzrunājoši skaņdarbi – Albana Berga “Liriskā svīta”, Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija un Lindberga Vijolkoncerts.

“Sinfonietta Rīga” izpilddirektors Timurs Tomsons piebilda, ka orķestra nākotnes plāni ir saistīti ar eksportu un auditorijas piesaisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+