×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Jaunajiem zinātniekiem pasniegtas Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) absolventiem  jau 14.gadu pasniegtas  Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas par maģistra un promocijas darbiem, kuros spilgti izpaudusies projekta ilgtspēja, novatorisms, praktiskā pielietojamība un augstas zināšanas.

Kā informēja “Siemens Osakeyhtio” Latvijas filiāles sabiedrisko attiecību konsultante Maija Trikule,  šogad pasniegta arī speciālbalva par īpašiem nopelniem transporta infrastruktūras attīstīšanā.

Ar Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu godalgoti  RTU absolventi Jānis Vinklers, Janīna Doviborova, Jurijs Nikolajevs, Oskars Ozoliņš, Antons Mislēvičs, Oļegs Borščevskis, Olga Bogdanova un Uldis Doniņš, kā arī LU absolventi Elīna Pajuste un Sergejs Kozlovičs.

Fjodors Mihailovs no RTU saņēma speciālbalvu par darbu “Dzelzceļa pieostas stacijas un ostas mijiedarbības vadīšana pamatojoties uz imitācijas modelēšanu” un ieguldījumu Latvijas Republikas dzelzceļa transporta attīstībā.

Fjodors Mihailovs Vernera fon Sīmensa balvu saņem jau otro reizi, jo gan maģistra, gan promocijas darbs atradis reālu pielietojumu – piedāvāti risinājumi kravas vagonu dīkstāvju samazināšanai šķirošanas un pieostas stacijās. Rezultātā samazinājās kravas cieto daļiņu emisija un ritošā sastāva trokšņa un vibrācijas līmenis, kā arī ekonomēti dabas resursi.

“Tehnoloģiju laikmets atnesis zinātniekiem plašas iespējas un ne mazākus izaicinājumus. Šodien ir tik daudz ceļu, kā iegūt informāciju, apspriest savas idejas ar nozarē atzītiem speciālistiem, sameklēt domubiedrus un kopīgi radīt cilvēcei nozīmīgus atklājumus. Tas ļauj apiet daudzus tradicionālos šķēršļus, kas agrāk no vienas puses ierobežoja jaunos censoņus, bet no otras – palīdzēja izprast sabiedrības vēlmes un vajadzības. Šodien mēs varam nodarboties ar zinātni gan teorētiskā, gan praktiskā līmenī, taču abos gadījumos ir svarīgi neaizmirst par sabiedrības vajadzībām,” norāda “Siemens Osakeyhtio” Latvijas filiāles vadītāja Maija Baumane.

Vernera fon Sīmensa Izcilības konkursa mērķis ir atbalstīt RTU un LU studentu un jauno zinātnieku radošumu un veicināt to produktīvu izmantošanu valsts ekonomikai nozīmīgās jomās, kas saistītas ar uzņēmuma “Siemens” darbības nozarēm, vīziju, principiem un vērtībām. Izvērtējot 29 iesniegtos darbus – septiņus maģistra un 22 promocijas – žūrija īpašu uzmanību pievērsa idejas novatorismam, risinājuma zinātniskajam līmenim un praktiskajam pielietojumam.

Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas pasniegšana pirmo reizi notika Vācijā 1997. gadā par godu “Siemens” 150 gadu jubilejai, bet 2000. gadā pirmais konkurss norisinājās arī Latvijā. Šogad tā balvu fonds bija 5000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+