×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Jaunākās oriģināldramaturģijas lasījumi Dirty Deal Teatro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. decembrī plkst.19 “Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2) pirmo reizi šajā sezonā skatītājiem piedāvā publiskus jaunākās oriģināldramaturģijas lasījumus ar nosaukumu “Teksts par tēmu” jeb režisoru tēmas dramaturgu izpildījumā. Ieeja bez maksas.

Šajos lasījumos piedāvāto darbu sižeta izklāsts un pirmās piecas lapas seši dramaturgi būs radījuši balstoties uz sešu režisoru piedāvātām tēmām. Lasījumos klāt esošs būs arī tajā vakarā izvēlētās tēmas režisors, tādējādi par lasījumu būtiskāko sastāvdaļu kļūs diskusija starp dramaturgu, režisoru, lasījumu moderatoru un klausītājiem par to, kā dramaturgs ir atklājis izvēlēto tēmu, kāpēc tā atklāta tieši tā, cik klausītājiem ir aktuāla režisora piedāvātā tēma, un vai dzirdētais teksts un tēma ir tik interesanta, lai to realizētu izrādē?

Lasījumi “Teksts par tēmu” tiecas veicināt sarunu starp režisoru, dramaturgu un skatītāju par to, ko katra no iesaistītajām pusēm grib redzēt teātri, kādā veidā un kāpēc? Tas ir mēģinājums par kolektīvu pieredzi padarīt ne tikai teātra skatīšanos, bet arī tā radīšanu.

Lasījumi “Teksts par tēmu” šajā teātra sezonā notiks trīs reizes – 18. decembrī, 29. janvārī un 26. februārī plkst. 19 katrā no reizēm klausītājiem piedāvājot dzirdēt divus lasījumus.

Tēmas radīt uzaicinātie režisori ir: Elmārs Seņkovs, Valters Sīlis, Mārtiņš Eihe, Kristīne Vismane, Andrejs Jarovojs un Toms Auniņš.
18. decembrī lasījumos piedalīsies dramaturgi Matīss Gricmanis un Justīne Kļava. Režisori, kuru tēmas izvēlējušies šie dramaturgi, būs klāt 18. decembrī, bet pirms lasījumiem netiks atklāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+