×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Jaunas iespējas iepazīt Raiņa un Aspazijas mantojumu tiešsaistē

Ekrānšāviņš no http://runa.lnb.lv/Ekrānšāviņš no http://runa.lnb.lv/

Ceturtdien, 9. jūnijā, plkst. 11.15 semināra “Starpinstitūciju digitalizācijas projekti” laikā prezentēs saistīto datu kolekciju “Rainis un Aspazija“, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tā atklāj abu dzejnieku atstātā mantojuma daudzveidību, piedāvājot jaunas, līdz šim Latvijā neizmantotas iespējas atmiņas institūciju un privātās kolekcijās uzkrātu bagātību atklāšanā un eksponēšanā tīmeklī savstarpēji saistītas informācijas veidā.

Kolekcija ietver visu Raiņa un Aspazijas darbu pirmizdevumus ar mūsdienīgām anotācijām, kā arī citus teksta materiālus — nelielu sarakstes daļu ar zinātniskajiem komentāriem, arhīva dokumentus.

Kolekcijā ievietotas fotogrāfijas, plakāti, audio materiāli – Rainim un Aspazijai veltītas uzrunas un priekšlasījumi, darbu fragmenti; arī videomateriāli – kinohroniku fragmenti un citi, atspoguļojot gan šo mantojuma objektu savstarpējo saistību, gan vēsturisko fonu un saistību ar ārējiem objektiem — personām, institūcijām, vietām, notikumiem. Raiņa un Aspazijas kolekcija iekļauj arī tādus mantojuma objektus, kas iepriekš nav publicēti, piemēram, materiālus par Raiņa studiju laiku Pēterburgas universitātē, nepublicētas fotogrāfijas.

Pilotkolekcijas veidošanas iniciatīva radās 2014. gadā, tās radīšanai izveidojās komanda no dažādu institūciju pārstāvjiem: Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūta, Memoriālo muzeju apvienības, Rakstniecības un mūzikas muzeja. Īpašu pateicību LNB izsaka LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniecei Dr. philol. Gundegai Grīnumai par konsultatīvo atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+