×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Jauni Vatikāna un Maltas vēstnieki

Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Valsts prezidents An­dris Bērziņš darbam Latvijā vakar akreditēja Svētā Krēsla apustulisko nunciju un Maltas Republikas vēstnieku.

Vatikānu Latvijā turpmāk pārstāvēs arhibīskaps Pedro Lopess-Kintana. Viņš dzimis 1953. gadā Spānijā. 1980. gadā ordinēts par priesteri un sācis kalpot Santjago de Kompostelas arhidiecēzē Spānijā. 1984. gadā viņš pabeidza kanonisko tiesību studijas Romā Itālijā un uzsāka darbu Svētā Krēsla diplomātiskajā dienestā. Bijis Vatikāna Valsts sekretariāta vispārējo lietu nodaļas padomnieks. 2003. gadā Svētais Krēsls viņu iecēla par apustulisko nunciju Indijā un Nepālā, bet no 2009. gada līdz 2013. gada septembra beigām P. Lopess-Kintana bija apustuliskais nuncijs Kanādā. Vatikāna diplomātiskais pārstāvis rezidē Viļņā Lietuvā.

 

Malta_VPK_8Par Maltas vēstnieku Latvijā kļuvis Čārlzs Mifsuds, kas ir Maltas universitātes Lasītprasmes un rakstītprasmes centra direktors un asociētais profesors izglītības jomā. Iepriekš ieņēmis arī citus amatus Maltas universitātē. 1994. gadā ieguvis filozofijas doktora grādu Londonas universitātē. Viņš ir arī vairāku izglītības jomai veltītu grāmatu un rakstu autors. Vēstnieks rezidē Valetā Maltā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+