×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Jaunieši bez maksas varēs apgūt gandrīz 90 profesijas (1)

zobarsts3

Rudenī profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) piedāvās bez maksas apgūt gandrīz 90 profesijas.

Mācības ilgs vienu vai pusotru gadu, jauniešiem atkarībā no sekmēm pieejama arī stipendija, turklāt atsevišķu programmu apguve paredz iespēju iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību, informē Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

“Bez šādiem sertifikātiem vai apliecībām praktiski nav iespējams iekārtoties darbā, jo profesijas specifika un darba devēji to pieprasa. Lai profesionālās izglītības iestādes spētu maksimāli nodrošināt absolventu atbilstību darba tirgum, jauno darbinieku kvalitātei jānodrošina darba devēju izvirzītās prasības,” stāsta VIAA Profesionālās izglītības attīstības nodaļas vadītāja Elīna Purmale-Baumane.

Profesionālās izglītības iestādes, kas iesaistījušās Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā, 32 Latvijas pilsētās gatavas uzņemt vairāk nekā 3 300 audzēkņu. Programmu un profesiju klāsts ir ievērojams, jauniešiem piedāvājot gan sen zināmas un populāras programmas, gan maz izplatītas un pavisam jaunas, norāda VIAA.

Jaunieši varēs apgūt, piemēram, lokmetinātāja, tērpu stila speciālista, apdares darbu strādnieka, vizuālās reklāmas noformētāja, kuģa pavāra, multimediju dizaina speciālista, elektromontiera, meža mašīnu operatora, zobārsta asistenta, ēku siltinātāja, interjera dizaina speciālista, bārmeņa, datorsistēmu tehniķa un citas profesijas.

Lai bez maksas apgūtu arodu, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem, ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību. Viņš var būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks vai darba meklētājs, taču gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā. Programmā var pieteikties arī tie profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri kvalifikāciju ieguvuši ne agrāk kā gadu pirms mācību uzsākšanas projekta ietvaros.

Mācību laikā atkarībā no sekmēm jaunieši var saņemt stipendiju no 70 līdz 115 eiro. Savukārt kvalifikācijas prakses laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni, civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika.

VIAA sadarbībā ar vairāk nekā 40 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā no 2014. gada septembra īsteno ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” projektu “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labprat izmantotu so iespeju, jo finanses neatlauj macities par naudu, ja butu sada iespeja, domaju, ka atsauksmes bus lielas. 😉
    Vai bus vairak zinju par to kur pieteikties un kuras izglitibas iestades tas notiks??

Draugiem Facebook Twitter Google+