×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Jaunieši Ķekavā improvizētā domes sēdē iejutīsies deputāta ādā

skoleni_meitenes

Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes iniciatīvu centru piektdien, 21. februārī, Ēnu dienas ietvaros rīkos improvizēto Ķekavas novada domes sēdi, kurā deputātu lomās iejutīsies skolēnu un jauniešu padomju pārstāvji, portālu “LA.lv” informēja Ķekavas novadā.

Idejas mērķis ir veidot jauniešiem izpratni par domes sēdes procesu un lēmumu pieņemšanas gaitu, kā arī veicināt jauniešu argumentēšanas spējas.

Domes sēdi, kā ierasti, ikviens interesents varēs vērot tiešraidē interneta vietnē “www.kekavasnovads.lv”. Sēdes norise plānota pēc iespējas tuvāk reālajai situācijai – jaunieši domes sēdē izmantos dokumentu vadības sistēmu “Namejs”, ar kuras palīdzību varēs aplūkot sēdē izskatāmos jautājumus, elektroniski iesniegt priekšlikumus un balsot par lēmumprojektiem.

Improvizēto domes sēdi vadīs Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks, un tajā piedalīsies arī pašvaldības speciālisti, kuri jaunajiem “deputātiem” skaidros konkrētos darba kārtības jautājumus.

Improvizētās domes sēdes darba kārtības jautājumi veidoti atbilstoši jauniešu aktualitātēm un interesēm. Sākumā risinās attīstības jautājumus, piemēram, par jauniešu centru Ķekavā, par pulcēšanās vietu izveidi Daugmalē un Baložos, kā arī par veloceliņa ierīkošanu un Gaismas ielas rekonstrukciju.

Visaktuālākie ir saimniecisko lietu jautājumi, kuros galvenokārt ietilpst vides labiekārtošana darbi – skeitparka uzturēšana, āra trenažieru, ūdens atrakciju un meža taku izveide Ķekavas novadā. Tiks lemts arī par sabiedriskās drošības jautājumiem – luksofora darbību Ķekavā, ietvju un gājēju pāreju izveidi.

Domē norāda, ka Ķekavas novada jaunieši ir tie, kas veidos Ķekavas nākotni. Šī ir lieliska iespēja palūkoties un gūt neatsveramu pieredzi savā nākotnes profesijā vai vienkārši uzzināt, kā tiek pieņemti lēmumi pašvaldībā.

Lai gan oficiāli Ēnu diena Latvijā risinājās 12. februārī, kad jaunieši ēnoja Ķekavas novada domes priekšsēdētāju un vairākus pašvaldības speciālistus, arī šonedēļ skolēnu projektu nedēļas ietvaros ir vērojama jauniešu interese par “ēnošanu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+