×
Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Jauniešus aicina apgūt profesiju


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Jaunieši, kuri nolēmuši apgūt profesiju kādā no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošajām profesionālās izglītības iestādēm, joprojām var pieteikties mācībām šajā gadā.

 

Kā atzīst iestāžu direktori, daudzu jauniešu pēdējā brīža izvēli par labu mācībām ietekmē tas, ka profesionālo skolu audzēkņi arī šajā mācību gadā turpinās saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) ikmēneša stipendijas. Valdība par to lēma jau 27. augustā, veicot vairāku ES fondu līdzekļu pārdali un atbalstot IZM iniciatīvu. 2013. gadā valsts budžeta finansētajās vietās bija plānots uzņemt 9061 audzēkni, bet šobrīd uzņemti par aptuveni tūkstoti mazāk. Ņemot vērā līdzšinējo uzņemšanas aktivitāti un pozitīvo ziņu par ESF stipendiju piešķiršanas turpināšanu, pieteikšanās termiņus profesionālās izglītības iestādēs izlemts pagarināt līdz 30. septembrim.

Jaunus audzēkņus jo-projām gaida visās profesionālās izglītības iestādēs, bet jo īpaši Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, Barkavas Profesionālajā vidusskolā, Laidzes Profesionālajā vidusskolā, Rīgas 3. arodskolā, profesionālās izglītības kompetences centros “Rīgas Valsts tehnikums” un “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums”. Topošie speciālisti aicināti pieteikties izglītības programmās “Būvdarbi”, “Metālapstrāde”, “Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas”, “Enerģētika un elektrotehnika”, “Autotransports”, “Kokizstrādājumu izgatavošana” un daudzās citās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+