×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Jauno Liepājas bīskapu Viktoru Stulpinu sveic daudzi katoļi

Foto - Andris ĀbelsFoto - Andris Ābels

Sestdien Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē par Liepājas bīskapu tika ordinēts Viktors Stulpins, kuru pāvests Francisks nominēja 20. jūlijā. 


 

Viktoru Stulpinu bija ieradušies sveikt brāļi priesterībā no visas Latvijas, konsekrētās māsas, radinieki un draugi no iepriekšējām kalpošanas vietām – no Rīgas Sv. Fransiska draudzes vien savu bijušo viceprāvestu sveikt bija atbraukuši vairāk nekā 50 ticīgo – kā arī katoļi no Liepājas diecēzes draudzēm.

Dievkalpojumā ievadvārdus sacīja Jelgavas bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš kopš 2012. gada jūnija līdz šim pildīja Liepājas diecēzes apustuliskā administratora pienākumus. Ordinācijas dievkalpojumā piedalījās arī apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Luidži Bonaci, kardināls Jānis Pujats, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Rēzeknes–Aglonas bīskaps Jānis Bulis, kurš sacīja uzrunu, kā arī Jelgavas bīskaps emeritus Antons Justs, Liepājas bīskaps emeritus Ārvaldis Andrejs Brumanis un Telšu bīskaps Jons Boruta no Lietuvas.

Apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Luidži Bonaci katedrālē sanākušajiem sacīja, ka nes brālīgus un priekpilnus pāvesta Franciska sveicienus. Nuncijs aicināja lūgt par jauno bīskapu un pašiem pieaugt mīlestībā un ticībā. Uzrunājot V. Stulpinu, nuncijs sacīja: “Tava dzīve, dārgais Viktor, nu jau pieder ticīgajiem, jo īpaši Liepājas ļaudīm. Bīskaps ir visu kalps. Tam jābūt par tava apustuliskā kalpojuma dvēseli: diženam kalpošanas garam, pazemīgam un priecīgam, kas savu paraugu rod Kristū, Labajā Ganā, kurš “atdod dzīvību par avīm”.”

Kardināls Jānis Pujats, atsaucoties uz filozofa Mišela Monteņa vārdiem, ka vēlas pie tautas iet vienkārši kā Monteņs, aicināja jauno bīskapu pie Dieva tautas iet vienkārši kā Viktoram Stulpinam. Šo kardināla teikto Dieva tauta apstiprināja ar skaļiem un gariem aplausiem.

Liepājas diecēze ir dibināta 1937. gadā. Tajā ir 32 draudzes un septiņi misiju punkti. Interneta vietne www.katedrale.lv informē, ka diecēzē kalpo 12 priesteri un ir aptuveni 30 000 katoļu. Darbojas divas sieviešu kongregācijas un divi vīriešu ordeņi – Brāļu Dominikāņu ordenis Liepājā un Paulīniešu ordenis Ventspilī. Pēdējos divus gadus Liepājas Karostā aktīvu darbību uzsākusi kopiena “Chemin Neuf”, kurai tur ir sava māja.

Jau šodien bīskaps Viktors Stulpins dosies uz Romu, kur Bīskapu kongregācija, rūpējoties par jaunajiem bīskapiem, dāvā tiem iespēju svētceļot pie svētā Pētera kapa un piedalīties seminārā. Tā šā gada laikā ordinētie bīskapi satiks pāvestu Francisku un savstarpēji iepazīsies. Atgriezies Latvijā, V. Stulpins 21. septembrī piedalīsies Kandavas baznīcas desmit gadu jubilejas dievkalpojumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+