×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Jauno māmiņu diskriminācija darbavietās nav reta, bet labi slēpta parādība

Foto - LETAFoto - LETA

Jauno māmiņu diskriminācija darbavietās nav reta, bet labi slēpta parādība, secinājis tiesībsargs Juris Jansons, kurš aicinājis jaunos vecākus līdz 14.oktobrim piedalīties aptaujā par diskrimināciju darbā ģimenes stāvokļa vai bērna dēļ.

“Retās jauno māmiņu sūdzības par diskrimināciju darbā liecina par sievietes bailēm zaudēt darbu, nevis par diskriminācijas gadījumu neesamību,” norādīja birojs.

Tiesībsarga pārstāve Ruta Siliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka jautājumi ir par darba devēja attieksmi, darbavietas, darba algas un pienākumu izmaiņām pēc bērna piedzimšanas un to, vai bailes saglabāt esošo darbu vai atrast jaunu darbu attur sievieti no vēl viena bērna radīšanas.

Vecāku aptauja tiks veikta sadarbībā ar portāliem “maminuklubs.lv”, “mammamuntetiem.lv” un “calis.lv”.

Sākotnējā konsultācijās un iesniegumos saņemtā informācija Tiesībsarga birojā liecina, ka sievietes ir lielas izvēles priekšā laist pasaulē otru bērniņu vai ne, apzinoties, ka viņām, iespējams, karjera būs jāsāk no jauna vai jāapstājas savas karjeras attīstībā.

Tiesībsargs arī pieprasījis informāciju no uzņēmumiem, kas savu reputāciju veido kā ģimenei draudzīgi uzņēmumi un ir saņēmuši ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu 2011.gadā vai iekļauti 2012.gadā Ilgtspējas indeksa zelta, sudraba vai bronzas grupā.

Demogrāfijas veicināšana ir noteikta par vienu no valdības prioritātēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+