×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Jaunpilsoņi solīs uzticību un saņems dāvanas (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) šodien lems par Iekšlietu ministrijas sagatavotu noteikumu projektu, kuros noteikta īpašas svinīgas ceremonijas rīkošana par godu jauno pilsoņu uzņemšanai Latvijas pilsonībā.

Jau rakstīju, ka šopavasar, grozot Pilsonības likumu, Saeima cita starpā tajā iestrādāja normu, ka turpmāk Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemamie cilvēki īpašā svinīgā ceremonijā dos solījumu par uzticību Latvijai.

Valdībā šodien izskatāmais noteikumu projekts precizē kārtību, kādā norisināsies šī solījuma došana. Paredzēts, ka tam jānotiek īpašā svinīgā ceremonijā, telpā jābūt izvietotam Latvijas valsts karogam un Latvijas valsts ģerbonim, pasākuma sākumā tiek atskaņota Latvijas valsts himna. Noteikumu projekts no solījuma došanas atbrīvo personas ar invaliditāti, kuras funkcionēšanas ierobežojumu dēļ nevar nolasīt vai pašrocīgi parakstīt solījumu.

Pirmais ar ideju par šāda svinīga solījuma nepieciešamību nāca klajā Sabiedrības saliedētības komisijas deputāts Valdis Liepiņš (Reformu partija). Viņaprāt, tas ne tikai varētu veicināt nepilsoņu motivāciju naturalizēties, bet galvenais – stiprinātu jauno pilsoņu lojalitāti Latvijai. Kā norādīts Saliedētības komisijas naturalizācijas darba grupas sagatavotajā ziņojumā ”ceremonija nav tikai naturalizācijas procesa sekmīgs noslēgums, bet jaunā Latvijas pilsoņa ceļš uz pilnvērtīgu, garīgu iekļaušanos Latvijas pilsoņu lokā, latviešu sabiedrībā un kultūras dzīvē”. Darba grupa, mācoties no rietumvalstu pieredzes, rosināja paredzēt ne tikai formālos ceremonijas norises elementus, piemēram, Latvijas valsts himnas atskaņošanu, bet arī tematisku dāvanu pasniegšanu Latvijas pilsonības saņēmējiem, piemēram, ieejas kartes valsts muzejiem, nacionālajiem dabas parkiem un tamlīdzīgi. Deputāti cer, ka tas padziļinātu Latvijas pilsonības pretendentu izpratni par Latvijas valsts vēsturi un veicinātu sabiedrības saliedētību.

Līdz šim jaunpilsoņiem uzticības solījums bija tikai jāparaksta un nekāda svinīgā ceremonija šim mērķim netika rīkota, arī dāvanas izpalika. Tādēļ Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi. Pēc IeM prognozēm, turpmākajos gados Latvijas pilsonību iegūs aptuveni 2500 līdz 3000 personu gadā. Gada laikā paredzēts organizēt 80 svinīgās ceremonijas (Rīgā – 18, Daugavpilī un Liepājā – katrā 12, Jelgavā, Valmierā un Ventspilī – katrā sešas, citās pilsētās – 20). Lai nodrošinātu pasākumu norisi atbilstoši likuma prasībām, nākamgad un turpmāk katru gadu PMLP būs nepieciešami 46 764 lati (66 539 eiro). Par šo naudu tiks gatavotas veidlapas, izsūtīti uzaicinājumi, nomātas un dekorētas telpas, pirkti ziedi un dāvanas jaunpilsoņiem. Pirmās desmit ceremonijas plānotas jau šā gada decembrī, un tām nepieciešami 7744 lati.

Uzziņa


Persona, kuru uzņem Latvijas pilsonībā, svinīgā ceremonijā dod un paraksta šādu solījumu:

* “Es, (vārds, uzvārds), dzimis/dzimusi (datums), kļūstot par Latvijas pilsoni, apsolu būt uzticīgs/uzticīga Latvijas Republikai.

* Apņemos būt lojāls/lojāla Latvijai un godprātīgi pildīt Latvijas Republikas Satversmi un likumus.

* Solos aizstāvēt Latvijas valsts neatkarību, stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, godīgi dzīvot un strādāt, lai vairotu Latvijas valsts un tautas labklājību. Apliecinu, ka mana rīcība nekad nebūs vērsta pret Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ak gaisīgie domātāji. Nu pasaiet gudru vūru darbus – nacionālā identitate sit pār visus citus līdzekļus .Krievs ir un būs krievs > Unpūt tu viņam ar balvām un dāvanām vai bez.Etnopsihologi to visu sen jau sapratuši, vienīgi mūsu speciālisti to nevar izdarīt, kaut ko fantazē, un murgo…

 2. KURAM IR ATŅEMTA PILSONĪBA PAR SOLĪJUMU NEPILDĪŠANU!?? Kur ir kaut kas taustāms izdarits no šo jaunpilsoņu inciativas LABS UN VALSTI ATTĪSTOŠS kā vienigi dažādas pretdarbibas, sabiedribas šķelšana, referendums par otru valsts valodu un nemitīgie vēstures interpretējumi pēc saviem ieskatiem!? KUR tas GODĪGAIS DARBS UN DZĪVE Latvijas labklājibas vairošanai??? Kur ir latviešu valodas kā vienigās valsts valodas stiprināšana – latviešu bērnu ielikšana bērnudārzos ar krievu valodu???!!! Kur tiek pildita Latvijas Republikas Satversme ??? KĀDS FARSS, KĀDA NEKAUNĪBA!!! KĀDA LIEKULĪBA!!! KĀPĒC VAJAG MELOT, JA ĪSTENĪBA IR PILNĪGI CITA???!!!

 3. Kādā valodā šķībacainie dod solījumu? Saprotams, ka tekstu šie iemācās no galvas pēc dzirdes, bet vai nevajadzēja pielikt klāt rindiņu “tev nebūs latvju zemē ievest citus šķībacainos un tev nebūs radīt šajā zemē savus šķībacainos pēcnācējus”. Nepārprotiet, rasiste neesmu, bet cilvēkam ir jābūt baltam un ar mandeļveidīgām acīm.

  • Ak, un aizmirsu pašu galveno, vēl klāt rindiņu – “tev nebūs sava kaimiņa suni cept”. Tarakānus drīkst… lai jau vismaz kaut ko ēd. Nomirs vēl badā un būs starptautisks škandāls 😀

 4. Parakstītajā solījumā vajadzētu ari norādīt ka solījuma nepildīšanas gadījumā pilsonība tiek atņemta.

 5. Vai jauno pilsoņu pirkstiņi būs “čurikos”? Vai tad kāds tiešām tic, ka lielākā daļa šo pilsoņu savu solījumu nepildīs, bet aktīvi atbalstīs sc? Smieklīgi!

 6. VAI JAUNIE PILSOŅI SOLIJUMU NODOS KRIEVU VALODĀ ? PIRMS DAŽIEM GADIEM VENTSPILĪ JAUNOS PILSOŅUS ALDERMANE APSVEICA KRIEVU VALODĀ .

 7. sociāli atstumtais Atbildēt

  kā parasti – kāp uz jumta mājai , kurai pamati nav ielikti …

 8. …ja saņēmējs solot būs sakrustojis roku pirkstus, tad tas neskaitīsies un būs kā līdz šim – pieaugs 5-ās kolonas biedru rindas! Uz priekšu!

 9. ar “padomju” avantūristu ideoloģiskajiem pēcnācējiem (RP, ZZS), kuri gatavi “iet vienotā solī” ar SC, mēs latvisku Latviju nesaglabāsim. Saeimas vairākumam jābūt nacionāli domājošam.

 10. Saeimas deputāti jau arī dod svinīgus solījumus.Tikai ar to pildīšanu kā nu ir tā ir.Solījās stiprināt latviešu valodu,bet paši sarīkoja referendumu pret to.Ko tad sagaidām mo parastajiem “jaunpilsoņiem”?

 11. Solījuma nepildīšanas gadījumā var ierosināt atņemt pilsoņa tiesības. Tas notiekās visur pasaulē.

 12. nav nekas teikts par to,kas sagaida solījuma nepildītājus,kuru būs bez savas jēgas. Muļķimskaidrs,ka līdz ar to šie solījumi zaudē jebkādu jēgu.

Draugiem Facebook Twitter Google+