×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Jauns elektrības sadārdzinājums? (67)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“LA” lasītāja rīdziniece Ingrīda Ziemele pauž sa­traukumu par kārtējo elektroenerģijas rēķinu sadārdzinājumu, kas esot izplānots un ko galvenais elektrotīklu uzturētājs – akciju sabiedrība “Sadales tīkls” – gribot ieviest jau no šī gada 1. aprīļa.

 

Kurš to izgudrojis?

“Dzīvoju viena Ķengaragā nelielā divistabu dzīvoklītī. Elektrību tērēju maz – apmēram 60 līdz 70 kilovatstundas mēnesī, bet man ar to pilnīgi pietiek. Par elektrību maksāju aptuveni 7 eiro mēnesī. Šādi izdevumi man gan ir ar atlaidi, kas man piešķirta kā maznodrošinātai personai, kas turklāt man ik pēc katriem sešiem mēnešiem jāpierāda pašvaldībā. Ja vēl papildus būs jāmaksā abonēšanas maksa – 1,50 eiro mēnesī, tad mani izdevumi par elektrību mēnesī pieaugs par vairāk nekā ceturto daļu. Ačgārna šķiet arī kārtība, kas paredz vairāk maksāt tiem, kam elektrības tēriņi ir mazāki, nekā tiem, kuri tērē vairāk. Kāpēc vajadzīgs šāds sadārdzinājums un kurš to izgudrojis, ja jau pašlaik lielai daļai rīdzinieku ir daudz jāmaksā par siltumu un citiem komunālajiem pakalpojumiem?” jautā Ingrīda Ziemele.

 

Jāmaksā par aizbraukušajiem un aizgājējiem

Uzņēmuma “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis atzīst, ka patiešām plāno paaugstināt maksu par elektroenerģijas piegādi. Bet arī pašlaik ieviestajos pakalpojumu tarifos jau esot ietverti elektrības piegādes izdevumi. Plāns esot izlīdzināt sniegto pakalpojumu tarifus, ņemot vērā, ka pašlaik valstī ir ap 120 000 klientu, kas netērē elektrību, – lielākoties tukšās mājas lauku novados un pilsētu jaunbūvju neapdzīvotie dzīvokļi. Bet šiem klientiem izbūvētie elektrotīklu pieslēgumi, kuru kopgarums sasniedz aptuveni 3000 kilometru, stāv neizmantoti, radot uzņēmumam zaudējumus.

Tāpēc pašlaik apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniegtais tarifu projekts paredz, ka turpmāk iedzīvotāju izdevumus veidos fiksēts mēneša maksājums un maksājums par patērētajām elektroenerģijas kilovatstundām.

Mājsaimniecību klientus “Sadales tīkls” iedalīs divās grupās. Īpašumos ar vienas fāzes pieslēgumu to īpašniekiem fiksētais maksājums būtu 1,50 eiro mēnesī. Bet tiem klientiem, kuru īpašumos ir triju fāžu pieslēgums, turpmāk noteiktā maksa neatkarīgi no patērētajām kilovatstundām būtu 2,40 eiro par vienu ampēru gadā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Šis maksājums būtu noteikts arī tām mājsaimniecībām, kurām ir triju fāžu pieslēgums līdz 63 ampēriem ieskaitot un kurās elektroenerģijas uzskaite tiek veikta divās laika zonās (dienas un nakts elektroenerģijas patēriņš).

Šādi fiksētie maksājumi būtu noteikti visiem klientiem neatkarīgi no tā, vai viņu īpašumos ir vai nav elektroenerģijas patēriņš.

“Sadales tīkls” izplānojis, ka mājsaimniecībām ar triju fāžu pieslēgumiem par vienu ampēru būtu jāmaksā 20 eirocenti mēnesī (bez PVN). Bet, tā kā lielākajai daļai mājsaimniecību ar triju fāžu pieslēgumiem pieslēguma jauda ir 20 amp­ēri, fiksētā maksa mēnesī būtu 4 eiro (20 A x 0,20 eiro) bez PVN (kopā ar PVN 21% – 4,84 eiro).

 

Mierina lielākos tērētājus

“Sadales tīkls” gan mierina, ka no 1,2 miljoniem uzņēmuma klientu pārmaiņas neskaršot aptuveni 700 tūkstošus mājsaimniecību. Vismazāk tās skaršot tos iedzīvotājus, kuriem elektrības patēriņš ir lielāks nekā tiem, kuri tērē mazāk. Ja, piemēram, mēneša patēriņš pārsniedz 85 kilovatstundas, tad izdevumi samazināsies. Turpretim patēriņam sasniedzot, piemēram, 75 kilovatstundas mēnesī, rēķins sadārdzinātos par aptuveni 20 eirocentiem. Tādējādi būtībā apstiprinās rīdzinieces Ingrīdas Ziemeles paustās bažas.

Viņa un citi “LA” lasītāji jautā, kā var zināt, cik viņu pieslēgumiem ir fāžu un cik ampēru, no kā turpmāk būs atkarīgi viņu izdevumu apmēri.

Uzņēmumā “Sadales tīkls” paskaidro, ka mājsaimniecībām informācija par sadales sistēmas pakalpojuma tarifu, fāžu skaitu un ampēros mērāmo pieslēguma jaudu ir redzama ar elektroenerģijas tirgotāju noslēgtajā līgumā. Fāžu skaits norādīts arī uz elektroenerģijas skaitītāja.

Juridiskajiem klientiem, kuriem ir noslēgts līgums ar uzņēmumu “Sadales tīkls”, tā ir pieejama AS “Sadales tīkls” līgumā. Savukārt tiem klientiem, kuriem nav šāda līguma, informācija redzama elektroenerģijas tirgotāja līgumā.

 

Sola maksas samazinājumu

Uzņēmumā “Sadales tīkls” gan lēš, ka mājsaimniecībām ar vienas fāzes pieslēgumu vienlaikus par 20 procentiem samazinātos maksa par elektroenerģijas piegādi. Mājsaimniecībām, kurās ir triju fāžu pieslēgums ar jaudu līdz 63 ampēriem, maksu par elektroenerģijas piegādi “Sadales tīkls” sola samazināt par 10 procentiem.

Savukārt tām mājsaimniecībām, kurām ir triju fāžu pieslēgums ar jaudu līdz 63 ampēriem un kurās elektroenerģijas patēriņu uzskaita pēc dienas un nakts režīma, maksa par elektroenerģijas piegādi tiktu samazināta par trim procentiem.

 

Plāns var izgāzties

Kāds katram patiesībā būtu šis procentuālais samazinājums, līdz ar to rēķins par elektrību, to “Sadales tīkls” diezin vai tik precīzi var noteikt, jo tas ir atkarīgs arī no elektrības pārdevējiem, kuru piedāvājumu cenrāži atšķiras.

No neoficiāliem avotiem gan zināms, ka uzņēmumā “Sadales tīkls” izplānotais elektroenerģijas rēķinu sadārdzinājums iedzīvotājiem tik drīz tomēr nedraud, vismaz no 1. aprīļa noteikti ne.

Kā atceramies, pagājušā gada nogalē toreiz vēl Laimdotas Straujumas vadītā valdība sludināja, ka viens no iedzīvotāju labklājību veicinošajiem pasākumiem 2016. gadā būšot elektroenerģijas rēķinu samazinājums. Jau pēc dažiem mēnešiem aprīlī apstiprinot “Sadales tīkla” iesniegto plānu, valdības paustā gādība par iedzīvotājiem nebūtu ne plika graša vērta – rēķini sadārdzinātos.

SPRK iesniegtais tarifu projekts, iespējams, pat varētu izgāzties, tāpēc ka projekta vērtētājiem tas nešķiet pietiekami pamatots.

 

UZZIŅA

No elektroenerģijas tirgotājiem, kopskaitā 35, kuri ar uzņēmumu “Sadales tīkls” noslēguši līgumus par elektrotīkla izmantošanu, pašlaik patērētājiem elektroenerģiju piedāvā seši uzņēmumi: “Latvenergo”, “Baltcom”, “Win Baltic”, “220 Enerģija”, “Aeon Energy”, “ESK sistēmas”.

Kopš no 2015. gada 1. janvāra valstī atvērts elektroenerģijas tirgus, daudzbērnu ģimenes un maznodrošinātās vai trūcīgās personas un pirmās grupas invalīdi vai ģimenes, kuru aprūpē ir bērns invalīds, katru mēnesi var saņemt atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju.

Daudzbērnu ģimenēm – iespēja par pirmajām 300 izlietotajām kilovatstundām (kWh) mēnesī maksāt mazāku cenu*, bet par pārējām – atbilstoši izvēlētajam AS “Latvenergo” piedāvājumam. Jāpiesakās AS “Latvenergo” (www.elektrum.lv vai klientu apkalpošanas centros).

Trūcīgām un maznodrošinātām personām – iespēja par pirmajām 100 izlietotajām kWh mēnesī maksāt mazāku cenu*, bet par pārējām – atbilstoši izvēlētajam AS “Latvenergo” piedāvājumam. Savas pašvaldības sociālajā dienestā jāpaziņo AS “Latvenergo” līguma numurs, uz kuru atbalstu attiecināt. Citur papildus pieteikties nav nepieciešams.

I grupas invalīdiem un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns invalīds, – iespēja par pirmajām 100 izlietotajām kWh mēnesī maksāt mazāku cenu*, bet par pārējām – atbilstoši izvēlētajam AS “Latvenergo” piedāvājumam. Ģimenēm, kuras aprūpē ir bērns invalīds, kā arī 1. grupas invalīdiem atbalstam jāpiesakās AS “Latvenergo” klientu portālā www.elektrum.lv vai klientu apkalpošanas centros.

*Šo cenu 2016. gadā veido elektroenerģija – 0,0131 eiro par kWh – un attiecīgajā norēķinu laikposmā spēkā esošais tarifs par sistēmas pakalpojumiem, obligātā iepirkuma komponente un PVN likme.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Savulaik LG to jau ieviesa.
  Pēc būtības elektrības sakarā ABSOLŪTS murgs.
  Mūs aicina samazināt patēriņu un lietot vairāk energo ekonomiskākus risinājumus, bet rezultātā lielākajiem ekonomētājiem jāmaksā vairāk.
  interesanti- REGULATORS atgriezīs iztērēto naudu par LED spuldzēm, jaunāko TV?
  Savai 82 gadus vecajai mātei tas viss tika izdarīts- jo viņa spītīgi visus rēķinus maksā pati.
  no 100 KWh mēnesī izdevās samazināt uz 70kwh- un tagad izrādās, visi ieguldījumi ir zem astes, LATVENERGO māti uzskatīs kā LAUNPRĀTĪGU nelietotāju, gala rēķinā būs jāmaksā vairāk.
  Ja jau ļoti vajadzēja- tad varēja būt variants, ka minimālā summa kas jāmaksā ir konstanta.
  Līdzīgi bija ar zemesnodokli- aprēķina summu, bet piestāda vai nu minimālo vai aprēķināto.
  Visiem viss skaidrs..

 2. Nu ko vēl izdomās?Cilvēki palikuši taupīgāki un tad izdomā kā bez pūlēm no nabagiem noplēst.Tāpēc jau tā peļņa ir miljonos.Mums nabagiem ne smakas no miljoniem.Tos pašus grašus kurš tik var izvelk.

 3. vnk muļķu zeme Atbildēt

  paratsia privātmājai, kura tiek apdzīvota sanāk vēl 6.05 PAPILDUS MĒNESĪ, par to summu var 37 kw izlietot! visus tīlus ir apmaksājuši, tagad pinkuļa kantoris to noprihvatizējis un sāk teroru! puisīt, meibī katru gadījumu savādāk jums tur jāskatās, koe? ir tad padlaiku mājas un brīvvalsts laiku celtas!

 4. tagad bus abon.maksa par elektribu,bet vel jau var uzlikt ab.maksu par udens pievadcaurulem,par kanalizacijas trubam,driz sadalis gazi tur ari uzliks vel uzturet kantori kurs nodrosinas gazes piegadi lidz majam,vel jau var uzlikt nodokli par gaisu kuru elpojam u.t.t.

 5. Ne tikai elektrības sadārdzinājums gaidāms, bet arī dzīvokļu apsaimniekošanas maksa ir aplikta ar pilnu PVN. Jāgriežas pie likumsarga un valdības un jāuzstāj aprēķināt reālo cilvēka iztikas minimumu, tas ir ap 500 eiro mēnesī un to nodrošināt katram Latvijas iedzīvotājam, tad varēsim arī samaksāt visus valdības uzliktos nodokļus un elektroenerģijas pārvades abonentu maksu. Tā kā gatavojamies ilgstošam streikam par savām cilvēku tiesībām.

 6. Ir arī labā ziņa- mēs atkal varēsim lepoties, ka IKP krietni palielināsies! Uz to mums atkal jāiedzer! Priekā!

 7. Vai tad Latvijaa iestaajies komunisms,kad visi par visiem bija vienliidziigi?Kaapeec kaut kaadai personai buutu jaamaksaa par tiem,kas nelieto el.sisteemas?Kaut ko stulbaaku nevar iedomaaties…Tad jau driiz jaamaksaa buss par tiem,kas nomirst,nositas,izdara pashnaaviibas un liidz ar to valstij neienes nodokljus… Ar taadu sisteemu varam kljuut par visstulbaako valsti pasaulee.

 8. vai tad jus tauta domajat ka regulatoram ari netiek finanses un lielas no visam sitam shemam

 9. ka vel tautu izdomas putinat

 10. Gribētos dzirdēt tiesībsarga Jansona kunga viedokli par šo elektrības dubultmaksu, tas ir, par elektrības patēriņu ,plus abonentmaksa. Tā Latvijas iedzīvotājus izputinās.

 11. VAI VALDIIBAI NEKAS NAV SAKAMS PAR TIEM STABIEM ,KUROS PLUST TA ENERGIJA TIKAI LĪDZ STABAM….MAN KO SAVĀ VASARNICĀ VAI LAUKU MAJĀ JABUT IESLĒGTĀM FĀRĒM VISU LAIKU LAI PIEBAROTU TO RIJIGO LATVENERGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. DRĪZ LATVIJĀ PARĀDĪSIES NODOKLIS, VIENKĀRŠI TĀPAT VIEN UN SODS, KĀDA STARPĪBA PAR KO. Laikam grib sagaidīt, ka pēdējais darba spējīgais izbrauc no LATVIJAS. Jau tā par elektrību jāmaksā astronomiskas cenas. Taču grib dzīvot PĀRBAGĀTI…….

 13. Vai tad Kucinskim un Vejonim nav nekadu teiksanu saja jautajuma? Nenosucu vinu amatus, jo vini nav to verti- tikai arvien tautu dzen izmisuma un nabadziba!!! Nevajadzeja izdzit latviesus no savas zemes un radit tautai normalus dzives apstaklu!!!

 14. tas regulators jau arī ēd no monopoliem.Reti kad aizstāv tautu.Un cik tur dīkdieņu.Visis grib lilu kāpostu,bet tauta jau tā slīgst nabadzībā arvien dziļāk.Visi kantorīši tik ņem un ņem,bet cik var!!!Mēs jau tā tikai eksistējam nevis cilvēcīgi dzīvojam.Man tie milzīgie miljoni nemaz nav vajadzīgi,tikai tik vien ,lai varētu normāli dzīvot un pietiktu tam minimumam.

 15. Ja tam Latvenergo, pēc visiem uzturēšanas un līniju remonta darbiem paliek pāri gadā peļņa 85 miljoni eiro- tad kādu naudu vēl viniem vajag? Ja tā ir Latvenergo peļņa, tad kur viņa paliek?
  Zemniekam arī, audzējot cūku vai turot govi ir zaudējumi, un maza peļņa. Vajag paaugstināt cenu. Vai to arī regulators izskatīs?

 16. ka mēs tie vienkāršie darba nēmēji –tā darba devējiem varētu pateikt–nu piemaksajiet par iešanu uz darbu-menesī 100 eir—citādi nevaram savilkt galus

 17. šitam uzņēmumam itnemaz nav kauns apzagt cilvēkus.Nabadziņi.Laikam nesanāk kādai villai vai limuzīnam..Zog uz velna paraušanu.Trakāk vēl par kaupēnu.Bet bīstams tomēr Latvenergo darbs.Te nomirst no bites koduma,te vēl kāda pēkšņa nāve,….Nu sataisīti apakš un meitas uznēmumi,tur dīkdieņu ka biezs un visi grib lielo kāpostu…Ko darīt??!Izdomāja abonentmaksu un tagad dīrās ādas.Bet kad elektrību jāievelk tad jau vienreiz milzīgu summu noplēš.Kā nav kauna.Kad reiz šiem tas badīgums apstāsies.

 18. cilvēku izdomai nav robežu,tamdēļ šī shēmošana nebeigsies nekad,nolūkā apčakarēt iedzīvotājus,lai gūtu peļņu…ejiet sprāgoņas ellē

 19. Ja peļņā ir desmitiem miljonu, bet tarifi vēl jāceļ, REGULATORS laikam tup uz vanckarainām olām …

 20. Stulbums!!!
  Lai maksā valdības vīri un sievas no savas kabatas, kas samazina ražošanas un mūsu cilvēkiem nav darba…, tāpēc jau viņi brauc prom…

 21. It kā Latvijā būtu komunisms – viens par visiem , visi par vienu. Lai katrs pats apmaksā savas vasarnīcas, jaunbūves un savus Latvijā palikušos dzīvokļus. Kāpēc Latvijā palikušajiem nabagiem par tiem jāmaksā.Tie kas aizbraukuši taču bagātāki.

 22. zemes nodoklim katru gadu pieliek,latelekom arī,elektrība ari .jāpardod ipašums un jāprauc pie meitas uz īriju,lai nāk bēgļi un dzīvo

  • Nekur nav jabrauc, vienkarsi pasiem jauztaisa grautini vainigo iipasumos, jo zagli tak triic par savu sazagto iipasumu.

 23. jā’brauc uz īriju pilnīgi nav iespējas dzīvot.

 24. Ja sadales tīkls nemaksātu par viena koka nozaagesanu uz liinijaam 30€ un izvesanu 30€ kur reaali darba darītājs par nozāģēšanu saņem 3€ koks bet vest ārā neviens neved , tad tarifi būtu par 40% zemāki BET TAS TIKAI IESPĒJAMS BANĀNU REPUBLIKĀ

 25. Ja cilvēks sāk taupīt, tad jāmaksā dārgāk! Iedomāsimies, ka visi sāk taupīt, patēriņš krīt par 20%. Attiecīgi krītas arī peļņa pārdevējam, bet ēst gribās, glaunās mašīnītēs braukt ,dienvidzemēs atpūsties, lepnās pilīs dzīvot arī gribās. Pircējam izejas nav, jo dzīvot tomēr gribās. Taupi cik gribi, vienalga maksāsi pārdevēja piedāvāto cenu! Ja netici, pierādi , kāpēc būtu jābūt citādāk!(komentārs tiks izdzēsts)

 26. pagājušā gada peļņa bija 85 miljoni Eiro. Tas, izrādās esot par maz. Mavriks Fulfsons jau 1992.g paredzēja šādus trikus, iecerētus kaimiņvalstī, lai LV novestu līdz kliņķim, un tautā radītu neapmierinājumus. Daudzi uzskata, ka nevienu pircēju neinteresē kādi komponenti ir ieguldīti piem. desas ceņā, kas atrodas veikala plauktā( cūkas kombikorms, cūkkopja darbs, transports, pārdevēja samaksa u.t.t.), bet galvenais ir tikai un vienīgi pārdošanas cena. Vai šāda komponēšana nav nekas cits kā, lai tautu aptītu ap pirkstu?

 27. Katra lauku seta ir 32A vai40A jo 20A,malkas zagis bliez ara!!!Tagad visiem lauku nabagiem bus jamaksa80 vai 96E par neko!!!Tas ir 3reiz vairak,ka zemes nodoklis.Jaie uz kuti pec DAKSAM…

  • un bliezīs ārā 20 A automātu ! . Atbildēt

   Lai zāģētu normāla resnuma ( ~ 30 cm diametrā)
   pagali bez grozīšanas (darba drošība ! )
   jālieto 80 cm diametra ripa( 30+30+20cm diametra flanči),
   kuras piedziņai vajag 8 – 10 KVA dzinēju, kura
   palaišanai vajag ~ 40 A strāvu.
   Ja klausīs tos pusanalfabētus skaitītāju rādījumu
   nolasītājus, ka vajagot ripu iegriezt un tad slēgt
   iekšā – var nozāģēt sev plaukstu !
   Tie avīzēs aprakstītie gadījumi ar nozāģētām
   plaukstām vai pirkstiem kā reizi ir no tādas
   zāģu ripu iegriešanas.

  • Musinu visus nemaksaat neko pilniigi valstij.

  • nemaldiniet tautu Atbildēt

   Man gan laukos malkas ripzāģim pietiek ar 20 A un zāģa motors ne jaudīgāks par 5 kw (no 1960-tajiem gadiem, plāksnītes ar parametriem nav) un ripas diametrs 65 cm. Zāģēju visu ko vajag, gadījies arī resnu ozola stumbru.

   • nemelo, smerdeli !
    Fizikas likumus vēl neviens nav atcēlis !

   • un bliezīs ārā 20 A automātu ! . 5. marts, 2016 03:46 Atbildēt
    Lai zāģētu normāla(sprīža) resnuma ( ~ 30 cm diametrā)
    pagali bez grozīšanas (darba drošība ! )
    jālieto 80 cm diametra ripa( 30+30+20cm diametra flanči),
    kuras piedziņai vajag 8 – 10 KVA dzinēju, kura
    palaišanai vajag ~ 40 A strāvu.
    Ja klausīs tos pusanalfabētus skaitītāju rādījumu
    nolasītājus, ka vajagot ripu iegriezt un tad slēgt
    iekšā – var nozāģēt sev plaukstu !
    Tie avīzēs aprakstītie gadījumi ar nozāģētām
    plaukstām vai pirkstiem kā reizi ir no tādas
    zāģu ripu iegriešanas.
    .
    Ne tev ir lauki, ne tev ir zāģis, meli !!!

 28. Ja SADALES TĪKLI,tik tiešām,gribētu ieviest kārtību par elektroenerğijas transportēšanas izdevumu apmaksu katram patērētājam,būtu jāveic elektrotīklu audits līdz pēdējam elektrovadu milimetram un pārējām detaļām.Tādā gadījumā daudzām kundzītēm nāktos šķirties no daudz lielākām summām,kā EUR 1,5 mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa.

  • Parazītlandes iedzimtais Atbildēt

   Visticamāk, gāzes tirgus atvēršana nesīs vēl lielākus pārsteigumus, jo valstī godīgas peļņas iespēju ir maz un katrs kumoss jārauj tuvākam no mutes …

 29. 70+ MIO pelņa “Latvenergo” bja šogad. Tas vien jau pierāda, cik neparezii tarifi paši, ja reiz tā.. pat 2x lielāka nekā agrāk un ar visu to monopolu bija… Nu i lai varneši novirza, ko kur vajag,- kurā kastītē…
  ja reiz budžetā to peļņu paši savāca.
  Nav ko tēlot nepieskaitāmos “t.s. brīvā elektrības tirgus ieviesējus”…
  Ka tik vēl ko – kādu maksājumu/ nodokli, utt. nogrūzt tautai uz kakla – kādu valgu/ cilpu vēl izdomās?
  :(?

 30. Cik saprotu,agrāk “ražošana” un “piegāde”
  bija vienā rēķinā.
  Kad “atdalīja”, “ražotājs” saņēma VISU cik
  iepriekš maksāju par “ražošanu” un “piegādi”.
  Tagad vēl ir PLUS “piegāde” otrreiz ???

 31. Ja hipotētiski atteiktos no centralizētas elektroapgādes !!!! Katrs pats, lai ražo sev elektrību, slimie minot pedāļus kļūtu veseli un vairs negvelztu dumības, bet savukārt skolnieki minot pedāļus izdomās, ka vieglāk to darīt ir uzturot HES un TEC, VES , PSO un ST . Vis atgrieztos atpakaļ pie esošās situācijas, mēs novērtētu tās priekšrocības un visi maksātu laimīgi to, kas pienākas >>>>>>>>>>>>

 32. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Populistiem, veciem komunistiem un sociķiem neinteresē no kurienes var dabūt elektrību un cik tā patiesībā izmaksā. Pabļaustīties un lai maksā citi maksātspējīgie. PIETIEK UN MAKSĀTSPĒJĪGIE AIZBRAUC CITUR, KUR NEVALDA POPULISTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 33. Desas no debesīm nekrīt Atbildēt

  Kad Latvijā sāks cienīt veselus, stiprus cilvēkus un uzņēmumus ??????? kas maksā nodokļus un uztur jaunatni, vecos un slimos ļaudis ?????
  Elektŗības kantorim vadi ir jāpērk veikalā par tirgus cenu un ST nevar izlikties par nespējīgu (klienti maz tērē) un dabūt atlaides.

 34. Katram jāapmaksā pilnībā savi izdevumi Atbildēt

  Vai lūdzu vienreiz variet paskaidrot taisnību, ka līdz šim Ķengaraga večiņas daļu elektrības apmaksāja citi elektrības lietotāji.

  • Tur tā blēdība ar atdalīšanu slēpjas !
   Lai večiņa IT KĀ būtu PARĀDĀ …

   • Kāds “it kā”? Abonēšanas maksa tantiņai nav maksāta pārdesmit gadu. Viss bija ietverts kWh enerģijā. klientam, kurš Nemaksā nemaz vai maz tērē, tīklu uzturēšanas izmaksas apmaksā citi.

 35. Tiešām tiem rāvējiem nekad nepietiks! Lai ekonomēt elektrību un tēriņus nomainīju lampas uz ekonomiskām. Tiešām izrādījās ka tagad 100kwh vietā tērēju tikai 80 kwh.Un tagad man vajadzēs par ekonomiju maksāt vairāk! Iznāk ka Latvijā valdnieki grib iznīcināt tautu,tikai kas tad viņus uzturēs?Tie 100 krāpnieki ,kuri sēž Saeimā nedomā par sekām.

 36. Lai pieslēgtu dārza mājiņai 3 fāžu elektrību jāmaksā vai 1000 eiro bet tagad vēl izdomā piemest klāt gadā 50 eiro kā dāvanu. Uz tā rēķina varētu palielināt ierēdņu skaitu un priekšniekiem algas par vairākiem 1000 izdevīgs darījums ar regulatoru.Nu ko pensionāri Latvijā visbagātākie saņem tak pensijas no 200-300 eiro izņemot dažus simtus kas saņem 1000 un vairāk. Kā ar monopol stāvokli sadales tīklos.

 37. Mums jāmaksā par zaudējumiem? Vajag strādāt lai optimāli izmantotu infrastruktūru, tur kur tie zaudējumi ir tie lai maksā vai valsts lai dotē aizbraukušo iedzīvotāju vietā par infrastruktūras dīkstāvi. Ne no pārticīgas dzīves cilvēki tūkstošiem devās un dosies prom no Latvijas, kur nevar maizie nopelnīt un par strāvu samaksāt. Tie tūkstoši vasarnīcu, dārzu, garāžu un skaitītāju stabu īpašnieki var maksāt par savu 40A jaudu,ja tā viniem ir vajadzīga. Gudrīši, izdomājuši visi nosegs visas izmaksa un tie tais stabos varēs biznesu bīdīt par apbūves gabaliem!

 38. vispār, Latvijā kaut kāda aizspogulija, normālam cilvēkam ir par visiem jāsamaksā -par maznodrošinātiem, par pensionāriem, par invalīdiem par ģimenēm, kurās sataisīti bērni, nedomājot kā tos pabaros

Draugiem Facebook Twitter Google+