×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Jauns ieraksts basketbola vēsturē

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība, gatavojoties Eiropas čempionātam, savā pirmajā pārbaudes turnīrā Laško (Slovēnija) pirmo reizi apspēlēja Turcijas izlasi.

 

Treniņu nometni Slovēnijā, kurā basketbols mijās ar spēka bāzes radīšanu, latvieši pabeidza ar pārbaudes turnīru solīdā kompānijā. Smagais darbs svaru zālē pirmajās divās spēlēs mazināja metienu precizitāti un ātrumu, tomēr mūsu komanda atstāja patīkamu iespaidu. Pēc Jāņa Blūma, Armanda Šķēles un Kristapa Janičenoka atgriešanās izlasē tā izskatās gatava ne vien cīņai, bet arī uzvarām. Pirmajā spēlē Eiropas čempionāta saimnieki slovēņi nebija noķerami. “Pirmajā puslaikā viņi pozicionālos uzbrukumos guva tikai dažus punktus, bet pārējos mums sameta, kad sasteidzām savu uzbrukumu un neatgriezāmies aizsardzībā. Otrajā puslaikā ar nestandarta aizsardzību izdevās viņus izsist no ritma, parādījām, ka neesam peramie zēni. Iedzinām līdz mīnus vienam, varējām cīnīties par uzvaru, taču pēdējās sekundēs neatbloķējām pretinieku pēc soda metiena,” pirmo piedegušo pīrāgu komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis. Taču nākamajā vakarā tika veikts jauns ieraksts Latvijas basketbola vēstures grāmatā, pirmo reizi pārspējot turkus – 66:61.

Pret slovēņiem netrūka kļūdu, bet šoreiz gāja daudz labāk, turklāt agresīvi uzvarot cīņā zem groziem. Latvieši lika noprast, ka uz Eiropas čempionātu nebrauks pēc skaistiem zaudējumiem.

Abās spēlēs par uzbrukuma līderi pieteicās Kaspars Bērziņš (attēlā). Veiksmīgas epizodes bija katram, tomēr pašlaik svarīgākais ir sajust laukumā blakus komandas biedrus. Ir jau vēsturiski iespēlētas saiknes, piemēram, Šķēle un Bērziņš, tomēr daži pirmo reizi darbojas kopējā komandā. Bagatskis: “Eksperimenti nav beigušies. Ar pliku meistarību Eiropas elites komandas apspēlēt nevaram, tāpēc jācenšas pretiniekus pārsteigt un jāuztur augsts temps, izmantojot spēlētāju rotāciju. Pret turkiem mums kvalitātes bija vairāk nekā pret slovēņiem, tas sakāms gan par visu komandu, gan atsevišķu spēlētāju darbību. Debitants Jānis Timma jau labāk iejutās komandas spēlē, kas viņam jāapgūst no jauna, ļoti labi sev atvēlētās minūtes nostrādāja arī Mārtiņš Laksa, sevišķi aizsardzībā.”

Pirmajās divās spēlēs veselības problēmu dēļ laukumā nebija tikai Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs. Vakar mūsējie turnīru Laško pabeidza ar maču pret Serbijas izlasi, bet 8. un 9. augustā divas pārbaudes spēles “Arēnā Rīga” pret Krievijas valstsvienību viņiem būs šovasar vienīgās savā laukumā.

Basketbols

PĀRBAUDES TURNĪRS

* Latvija – Slovēnija 67:71 (13:21, 28:37, 47:55), K. Bērziņš 17, Blūms 11, Janičenoks 10, Strēlnieks 8, Bertāns un Freimanis pa 5, Kuksiks un Meiers pa 4, Mejeris 2, Zaķis 1, Šķēle, Timma; Nahbārs 14, G. Dragičs 11, D. Lorbeks 10.

* Latvija – Turcija 66:61 (18:19, 36:35, 50:45), K. Bērziņš 13+10 AB, Bertāns 10, Meiers un Šķēle pa 7, Mejeris 6, Blūms un A. Bērziņš pa 5, Kuksiks un Zaķis pa 4, Strēlnieks 3, Timma 2; Arslans 10, Turkoglu 9, Gonlums 7.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+