×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Klimovičs: Kāpēc Latvijas plašsaziņas līdzekļi tik reti ziņo par Ukrainu? (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Atis Klimovičs

Diezin vai regulāru ziņu trūkums par Ukrainu valsts sabiedriskajos medijos nozīmē to, ka par kara turpināšanos lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju neko nebūtu dzirdējusi. Tie, kuriem nav vienalga, māk sevi apgādāt ar svaigāko informāciju un zina, ka karš ne tikai nav beidzies, bet turpinās ar pieaugošu intensitāti. Turklāt daudzi neaprobežojas ar informācijas iegūšanu un iesaistās humānās palīdzības sniegšanā ukraiņiem. Par to, ka esam gatavi palīdzēt, bijis iespējams pārliecināties vasarā, kad nepilnās divās nedēļās pēc privāta aicinājuma sociālajā tīklā “Facebook” izdevās savākt pieklājīgu palīdzību (apģērbi, rotaļlietas, skolas piederumi, saldumi un nauda – 1130 eiro) un nogādāt 12 bērniem (vecumā no nepilna gadiņa līdz 10 gadiem). Visi šie bērni dzīvo Luckas reģionā Rietum­ukrainā un ir palikuši bez tēviem, kas krituši frontē.

Diezin vai par Ukrainas notikumiem vairs neinteresējas mediķi, kas ārstējuši ievainotos ukraiņu karavīrus, personas, kas savās ģimenēs uzņēmušas ciemos atbraukušos ukraiņu bērnus, un arī visi pārējie, kas snieguši dažādu atbalstu cīņā pret Krievijas agresiju. Kā zināms, ar ukraiņiem sadarbojas arī Latvijas bruņotie spēki (šī sadarbība varētu būt intensīvāka). Ar bruņoto spēku komandiera Raimonda Graubes vizīti Kijevā tieši Ukrainas neatkarības dienā 24. augustā Latvijas aizsardzības sektors bez sabiedrisko mediju atgādinājuma skaidri nodemonstrējis savu attieksmi pret karu Ukrainā.

Asociētā profesore Anda Rožukalne portālā “LSM” analizē iemeslus, kādēļ valsts medijos tik maz informācijas par pieaugošo kara intensitāti. Arī uzdod jautājumus, vai Latvijas sabiedrībai būtu jāorientējas Ukrainas notikumos, un cenšas “aizķert” pašus vietējos žurnālistus, skaidrojot Latvijas mediju vienaldzību pret Ukrainas neatkarības dienu ar “mediju satura veidotāju nevērību, aizņemtību vai var būt muļķību”. Atstāsim spilgtus izteicienus interneta “komentētāju” ziņā, vien piebildīsim, ka atturīgā ziņu gatavošana par Ukrainas notikumiem nav tikai tagad iestājusies slimība. Tā bija skaidri konstatējama jau Maidana revolūcijas sākumā 2013. gada nogalē. Ja sabiedriskie mediji būtu, kā nākas, novērtējuši šos notikumus, tie censtos sameklēt jaunus paņēmienus to atspoguļošanā. Tas nebūt nenozīmē jauna divriteņa izgudrošanu, sākumā pietiktu ar nepārtrauktu sabiedrisko mediju žurnālistu klātbūtni šajā valstī. To, kādēļ tās nav bijis (turklāt tas nemaksātu dārgi – Ukrainas cenas mums ir pa kabatai), asociētajai profesorei būtu jājautā ne vien ziņu gatavotājiem, bet arī TV un radio šefiem.

Tikai situāciju nepārzinošai personai var šķist, ka notikumi risinās vienmuļi, ka nekas jauns nenotiek, ka neviens jau katru dienu nelasīs apnicīgos ziņojumus par apšaužu skaitu, kārtējiem ievainotajiem un kritušajiem. Savas jomas profesionālis žurnālists, gluži pretēji, pateiks, ka nekas nestāv uz vietas. Spēs saskatīt tendences, dos auditorijai vielu analītiskām pārdomām, kā arī emocionālam pārdzīvojumam. Beidzamo gan vislabāk iespējams sagatavot uz vietas Ukrainā. Tādēļ atkal atgriežamies pie nepieciešamās žurnālistu klātbūtnes. Vēlams saprast, ka sabiedriskajam medijam jau sen laiks pierast pie citiem darba līmeņiem. Latvijas žurnālistiem nāktos daudz nopietnāk pievērsties Ukrainai, bet tas varētu saskarties ar noteiktu pretestību. Vismaz no tiem (daļa no politiskās elites), kas vīpsnā par NATO 5. pantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. vai tiešām varētu būt tik liels procents analfabētu komentētāju vidū? vai tas tomēr tas ir tikai viens (max 2) skribents?

 2. Kas tad vēl par viņiem būtu tāds jāziņo.Nepilda nevienu līguma punktu,turpina izzagt valsti,turpina ubagot naudu priekš ieročiem.turpina karot un visam priekšgalā nelietīgais Porošenko.Ja negrib mieru paši savā valstī haholi,tad kāpēc gan par to jāsatraucas būtu mums.

  • tātad Sventa ir tas augstākais spēks, kas zina un ir gatavs sodīt ukraiņus par savas valsts izzagšanu gan ar klusēšanau (kad Sventai vajag), gan militarizētu pārmācīšanu no ārpuses? Tātad Sventa saka – tie Haholi ir principā tādi lohi, kas negrib mieru savā zemē? nu tad varbūt viņi arī varēja karot paši savā starpā, ko tad tik steidzami bija jāmetas kautiņā iekšā? Un nezin kāpēc satraucas un ziņo kā no savas guļamistabas par notikumiem Ukrainā, Sīrijā, Baltijā, Grieķijā utt. tieši visi pie mums raidošie Krievijas mēdiji?

 3. Kāpēc mēs tādi esam?

 4. Par Lībiju Klimovičs rakstīja daudz- slavināja brīvības un demokrātijas cīnītājus- un iznāca (ISIS) Islama kalifāts. Tagad Llimovičs slavē ukraiņu benderoviešus un visādus citādus prettrorisma teroristus… un kas būs vēlāk?
  Ukrainā ir ISIS (islama kalifāta) kaujinieku sagatavošana, tie tur tiek apmācīti bāzē pie Dņepropetrovskas.. un tad dodas ne tikai un Sīriju, bet arī- uz Eiropu, Franciju, Vāciju…. Nu ko, Klimovič.. velreiz uzrausim slavas dziesmas radikāļu bandītiem? Interesanti, kāds LA no tā labums… ISIS atbalstītāju lapa

  • LA ļoti centīgi raida mums Kremļa oficiālo politiku. Tāpēc jau Uktraīna noklusēta. Tas ir skaidrs iebkuram ganuzēnam. Sen jau novēroju, ka iekš LA ir spēcīgs prokrievisks lobijs, kas darbojās – nezinu vai labi apmaksāts vai pēc pārliecības. Tie Kremļa raksi parasti tiek doti bez autora vārdiem, bet vienalga tie ir zināmi.

  • nu burvīgi, tie “ārējie spēki” vienmēr labāk zina, kas un kā notiek, jo paši to visu organizē… Ukraiņi tātad principā ir tāda idiotu tauta, kas paši savējos šauj un paši pie sevis taisa karus, ja? Starp citu, ap to laiku, kad gatavojās viss ap Maidanu, arī Latvijas bija “teletilts” krievu valodā ar Maskavu, kur tika apgalvots (ar ‘latvieša’ muti t.sk.), ka Latvijā cītīgi būvē koncentrācijas nometnes krieviem… Droši, ka visi tie, kas plašajā krievzemē ārpus Maskavas to redzēja, svēti tic, ka nometnes jau palaistas darbībā un gansi te darbojas uz pilnu klapi, apspiežot visus krieviski runājošos. Nezin, kā tur ar ISIS kaujinieku apmācību pie Doņeckas, ukraiņi savu lietu kārtošanas vietā sākuši darboties Sīrijā? Tikai pasaule neko par to nezina?

 5. Pareizi raksta Klimovičs!
  Mums vajadzētu vairāk ziņu par to, kā Ukraina tiek galā ar visu to impērisko šļuru, kas viņiem uzmetusies. Daudz kas līdzīgs jau saskatāms pie mums, bet liela daļa nenojauš, ka tāds neliels “kariņš” jau mēģina ielīst arī pie mums.

 6. Trakaakais ir tas ka kaujoties tiem kuri grib kautues ciesh tie kuri negrib kauties

 7. Delfu komentāros Kļimoviču par viņa tizlajiemn ukrainas tematikai veltītajiem rakstiem pamatīgi izsmēja.Tagad nu migrējis uz LA.

 8. kremļa troļļi atkal rāda savu caureju… daži pat aizmirst, kāda dzimuma ir…

 9. Ukraina karo pret krievu okupantim . Un karo ari par Rietumu brivibu . Slava Ukrainai !

  • Какие такие оккупанты, а?! Ты их видел? А ты видел свободу на западе, хоть где-нибудь? Сала украине! А то здохнет с голодухи.

   • вижу – тебя !

    • Какое у вас зрение замечательное, видите даже то, чего нет. Прямо как посол украинский с красноречивой фамилией перебий там себе чего то. Тот тоже видел аж 7000 кадровых военных, клялся и божился, да так ни одной фотки и не показал. Беда прямо.

  • Ukrainā karo padibenes, kriminālnoiziedznieki, ne cilvēki un algotņi- pret civilajiem. Šāda vieta ir tītrā medusmaize skribentam Klimovičam. Beidzis vemt par Lībijas atbrīvošanu un demokrātijas ieviešanu, Klimovičs ķeras klāt jaunam pasūtījumam- Ukrainai….Primā tēma, tev, Klimovič, varētu būt di;žais Odesas varoņdarbs- dzīvu cilvēku sadedzināšana, kuru veica dižie brīvību nesēji. Tālāk mēs var’
   etu pievētrsties tēmai- civiliedzīvotāju masveida slepkavības, kuras mēs sauksim par pretterorismu…. nav jau jābrīnās, jo civiliedzīvotāju masveida slepkavības atbalsta gan Latvijas politšļura, gan valdība.. un protams, latviešu nacisti.. UN MĒS SKAĻI KLIEGSIMVISPĀRĒJĀ SAJŪSMĀ- SLAVA UKRAINAI, SLAVA UKRAINAS NACISTIEM, SLAVA LATVIEŠU NACISTIEM

 10. ukraina vairs nevienu neintresē Atbildēt

  kopš asv pasutijumu ukraiņi nespējaizpildit, ari asv vairs naudu ukrainai nedod. ukraina atstāta savā sulā lai vārās. nu tāds Kļimovičs saņem no poroša naudiņu lai atgādina, lai uzkurina kaislibas, jo galu galā ziema nāk, naudu vajag, bet pērkama žurnalistika ir pērkama žurnalistika, nekas prātigs nav sanācis.

 11. Man ta ukraina nemaz neinterese kam vina interese lai brauc un dzivo tur un nekauc apnikusi baz savus degunus kur nevajag labak rupejieties par savu valsti savediet to savu netiro Rigu pilnas ielas ar cigaresu galiem nosplauditi trotuari dzivo ka cukkuti bet gaudo par ukrainu

 12. Man ta ukraina nemaz neinterese kam vina interese lai brauc un dzivo tur un nekauc apnikusi baz savus degunus kur nevajag labak rupejieties par savu valsti savediet to savu netiro Rigu pilnas ielas ar cigaresu galiem nosplauditi trotuari dzivo ka cukkuti bet gaudo par ukrainu

 13. Un atkal ta Ukraina, jums visiem Latvijas zurnalugiem nedot miera. Pienemsim ja nebutu ASV un NATO kopa ar ES uztaisijusi valsts apversumu jusu milaja dzimtene Ukraina, jo jus vienkarsi traki esat uz to nacistisko Ukrainu, par ko tad jus zurnalugas murgotu? Latvija rupnicas ES sagrava, lopu fermas ES iznicinaja, bet jus nekaunas par to nacistisko Ukrainu kaucat un gaudojat. Ja jums ta fasistiska Ukraina ir dargaka par musu Latviju, tad ejiet un stajieties so fasistu rindas un slepkavojat nelaimigos Donbasa cilvekus.

 14. tas laikam nav poltikorekti, a ja nu pēkšņi Maskavai neiepatīkas

 15. Печеньки закончились, Атис, вот и вся причина. Майдановская вакханалия порядком поднадоела даже самым главным спонсорам проекта, американцам. Да и денег им жалко. Дают ровно столько, чтобы только продлить эту агонию без конца. А журналистам на Украине не безопасно – их там убивают между делом. Особенно тех, кто пытается писать правду, в отличие от вас. Вот почему бы вам не написать про секретные тюрьмы СБУ, в которых людей держат без суда и следствия и подвергают пыткам?!!

  • Не спорьте со мной. Я дебил и никто мне ничего не докажет. Один упрямый дебил переспорит любого академика или всю академию наук сразу, независимо от темы.

   • Как же точно вы себя описали, ну или описАли, ударение ставте в нужном месте! Кроме всего прочего, вы батенька, вор! Вы воруете чужие ники! А вор должен сидеть в тюрьме, там ваше место.

 16. Печеньки закончились, Атис, вот и вся причина. Майдановская вакханалия порядком поднадоела даже самым главным спонсорам проекта, американцам. Да и денег им жалко. Дают ровно столько, чтобы только продлить эту агонию без конца. А журналистам на Украине не безопасно – их там убивают между делом. Особенно тех, кто пытается писать правду, в отличие от вас. Вот почему бы вам не написать про секретные тюрьмы СБУ, в которых людей держат без суда и следствия и подвергают пыткам?!

 17. Kad sāksies banderoviešu iecerētais Donbasa un Krimas “atbrīvošanas karagājiens” hetmaņa Pedro Poro vadībā – tā ziņos katru dienu un stundu!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+