×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Jēkabpilieši neapmierināti ar pilsētas svētku norisi

Foto-radio1.lvFoto-radio1.lv

Aizvadītie pilsētas svētki sagādājuši milzu vilšanos tūkstošiem jēkabpiliešu. Ar lielu neveiksmi beidzās viens no galvenajiem svētku pasākumiem – uguns skulptūru šovs Daugavā, vēsta Jēkabpils ziņu portāls “radio1.lv”.

Plaši izreklamētajam šovam, uguns skulptūru mistērijai “Pieci elementi”, bija jāsākas plkst.22.30 piektdienas vakarā, un uz šo laiku Daugavas abos krastos bija pulcējušies tūkstošiem jēkabpiliešu un pilsētas viesu. Taču brāzmainā vēja dēļ pirmo uguns skulptūru aizdegšana notika tikai dažas minūtes pirms pusnakts, un liela daļa sanākušo iedzīvotāju, noguruši un nosaluši, bija devušies prom pirms šova sākšanās.

Kad liesmas bija izgaismojušas deviņas mazākās skulptūras, bija pusviens naktī un vērotāju pulks no vairākiem tūkstošiem bija sarucis līdz dažiem simtiem. Tika mēģināts palaist gaismas lukturus, bet vairums no tiem nogrima Daugavas viļņos. Kad pirms vieniem naktī bija sagaidīts kulminācijas brīdis – lielākās skulptūras iedegšana, – to vēroja vien daži desmiti skatītāju, raksta “radio1.lv”.

Lai gan citā pasākumā, kas norisinājās Sēļu sētā, kā arī Jēkabpils pašvaldības un kultūras pārvaldes “Twitter” kontos īsi pirms iepriekš izziņotā šova sākuma laika parādījās informācija, ka laikapstākļu dēļ tas par stundu kavēsies, šī informācija nesasniedza auditoriju, un Daugavas krastos stāvošie cilvēki netika apziņoti par izmaiņām. Tieši neziņa izraisīja vislielāko sašutumu, jo gaidītāju pulkā bija arī daudz ģimeņu ar bērniem, kuriem nāca miegs un bija jāsalst.

Kritika izskanējusi arī par citiem svētku pasākumiem. Piemēram, amatnieku gadatirgus tika rīkots piektdien darba laikā, līdz ar to daudziem strādājošajiem nebija iespējas to apmeklēt. Organizatori šādu tirgus laiku pamato ar tradīcijām.

Tāpat svētki izcēlušies ar daudziem sadzīviskiem konfliktiem un kautiņiem, novēroja aģentūra BNS. Jau ziņots, ka viens no kautiņiem naktī uz svētdienu beidzās ar kāda 29 gadus veca vīrieša nāvi Vecpilsētas laukumā, kur norisinājās svētku balle.

Pašvaldība saņēmusi kritiku ne tikai par nespēju nodrošināt kārtību, bet arī par lielajiem satiksmes ierobežojumiem, kas pēdējos gados radījuši pamatīgas neērtības gan kājāmgājējiem, gan autobraucējiem un autobusu pasažieriem, kuriem šovasar jānīkst garās rindās pie tilta pār Daugavu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+