×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Jēkabpils Operas dienās – no garīgās mūzikas līdz “Donam Žuanam”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jēkabpilī no 24. lidz 26. jūlijam risināsies ikgadējās Operas dienas, vēsta Jēkabpils Kultūras pārvalde.

Jau par tradīciju kļuvis tās sākt ar garīgās mūzikas koncertu Sv. Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Arī šogad 24. jūlijā plkst. 18 baznīcā uzstāsies jaunā, daudzsološā māksliniece Ilze Kozlovska, kura izskolojusies Oslo Mūzikas akadēmijā, taču vismīļāk koncertē Latvijā.

Par savām sajūtām, pošoties šim koncertam, Ilze stāsta: “Es ar neizsakāmu prieku gaidu koncertu Jēkabpils baznīcā. Mani pirmie dziedātājas gadi un spilgtākie iespaidi ir tieši no koncertiem Latvijas baznīcās. Ar grupu “Mini-pops” mēs koncertējām un iedziedājām gandrīz visās Latvijas baznīcās, tajā skaitā arī Jēkabpilī.” Koncertu pavadis viens no spilgtākajiem un pazīstamākajiem jaunās paaudzes Latvijas čellistiem Ruslans Viļenskis, bet ērģeļmūzika koncertā skanēs latviešu ērģelnieka, komponista un pianista Aivara Kalēja izpildījumā.

Šīsvasaras Operas dienu lielais atklāšanas koncerts plānots 25. jūlijā plkst. 18 Krustpils pils pagalmā, un tajā varēs baudīt daudzu jēkabpiliešu iemīļotās mākslinieces Sonoras Vaices dzidro un niansēm bagāto balsi Rozīnas ārijā no Džoakīno Rosīni operas “Seviljas bārddzinis” un Margaritas ārijā no Guno operas “Fausts”, bet koncerta otrajā daļā Andra Ābelītes īpaši Sonorai Vaicei komponēto “Dziesmu” dzirdēsim abus mākslinieku izpildījumā.

Vēl koncerta pirmajā daļā mākslinieku Miervalda Jenča, Ilzes Kozlovskas, Naura Indzera un Kalvja Kalniņa izpildījumā skanēs ārijas, kavatīnes un romances no Doniceti, Verdi, Pučini operām. Instrumentālo mūziku izpildīs Jēkabpils pilsētas kamerorķestris (diriģents Mārtiņš Bergs) un itāļu izcelsmes mākslinieks, bandoneonists Paolo Ruso.

Savukārt 26. jūlijā plkst. 20 Krustpils brīvdabas estrādē virmos mīlestība un greizsirdība, saldkaisle un atriebība, kārdinājums, dusmas un atriebes alkas traģikomēdijā “Dons Žuans” Krievijas Valsts kamermūzikas teātra “Sanktpēterburgas Opera” izpildījumā.

Izrādes režisors Jurijs Aleksandrovs ir septiņkārtējs “Zelta Maskas” laureāts, Ginesa rekorda cienīgā darba režīmā paguvis iestudēt vairāk nekā 200 izrādes Vīnes operā, Metropolitēnā, Zalcburgā, Veronā, La Scala un daudzviet citur. Latvijā Aleksandrovs vairākkārt režisējis Operas svētkus Siguldā un nu jau trešo vasaru aicinās uz emocionālu dialogu opermīļus Jēkabpilī.

Dona Žuana lomā – Sergejs Kaļiņins, citās lomās Vladimirs Feļauers, Larisa Pominova, Jeļena Severina, Jevgeņijs Bajevs, Larisa Ivanova.

Izrāde sola pārsteigt arī ar grezniem samta tērpiem, kas ievedīs Mocarta laikmetā (izmaksu dēļ režisors to nosaucis par “antikrīzes” izrādi). Tērpus darinājis Krievijas Tautas mākslinieks Vjačeslavs Okuņevs, kurš ietērpis skatuves tēlus vairāk nekā 300 baleta un operas iestudējumos ne tikai Krievijas vadošajos teātros, bet arī Glāzgovas Karaliskajā teātrī, Grieķijas Nacionālajā operā, Nacionālajos teātros Polijā, Tokijā un Seulā.

Ieeja garīgās mūzikas koncertā un atklāšanas koncertā – 4 eiro, operā “Dons Žuans” biļešu cena no 8 līdz 20 eiro. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas, ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, bērniem līdz 12 g.v. biļetes ar 50% atlaidi. Invalīdiem ar kustību traucējumiem un vienam pavadonim ieeja bez maksas. Vietas rezervācija pa e-pastu info@jkp.lv vai t.29724382 līdz 25.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+