×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Jelgavā noskaidroti meistarīgākie smilšu skulptūru veidotāji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1.VIETA Inese Valtere/ Latvija "Alfreds Hičkoks (1899–1980)" Bija un ir zīmols. Nepārspēts trilleru žanra meistars, kino vizuālās valodas ģēnijs. Viņam piemita izcila, ārkārtīgi precīza spēja dramatizēt un uz ekrāna projicēt kolektīvos dēmonus, bailes, neirozes. Hičkoks mīlēja provokatīvi mest izaicinājumu sava laika morālajiem un Holivudas cenzūras pieņemtajiem standartiem, tajā pašā laikā ļoti tieši komunicējot ar publiku meistarīgi uzbūvētu, emocionāli iedarbīgu filmu formā.

Jelgavā noskaidroti 8. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs 2014” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā pulcēja 15 profesionālus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ungārijas, Bulgārijas, Ķīnas un Kanādas, kuri vairāk nekā 800 tonnas smilšu pārvērta mākslas darbos par kino tēmu, portālam “LA.lv” pastāstīja festivāla rīkotāji.

1. vietu ieguva Latvijas pārstāve ar skulptūru “Alfrēds Hičkoks”, 2. vietas ieguvējs ir lietuvietis Donāts Mockus ar skulptūru “Mežonīgie Rietumi”, bet 3. vieta pienācās Krievijas māksliniekam Andrejam Košeļevam par skulptūru detektīvstāsts.

Festivāls noslēdzās 13. jūlijā, bet tie, kas nepaguva apskatīt smilšu skulptūras nedēļas nogalē, to varēs izdarīt no 15. jūlija. Skulptūru parka darba laiki katru darba dienu 11.00 – 19.00, sestdienās un svētdienās 11.00 – 21.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+