×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Jelgavas novadā sēņotāji iztramda lāci. Fiksē lāča ķepas nospiedumu (3)

20160905_110521

Foto - Mārtiņš Augusts/Latvijas Valsts meži

Papildināta ar foto.

Pirmdien Jelgavas novadā, uz Dišupu ceļa Valgundes pusē, manīts lācis, aģentūrai LETA pastāstīja AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) meža meistars Mārtiņš Augusts.

“Domāju, ka viņu no meža iztramdīja sēņotāji, jo lācis labā tempā pārskrēja pāri ceļam,” pastāstīja Augusts. Viņš kopā ar praktikantu no Ogres tehnikuma, kuram tā bija pirmā prakses diena, braucis ar automašīnu un pēc meža dzīvnieka pamanīšanas auto apturēja, kā arī nofotografēja dzīvnieka pēdas.

LVM darbinieks ir pārliecināts, ka lācis ir tas pats, kas Jelgavas novada teritorijā manīts maija beigās – vientuļš paliels tēviņš -, kurš acīmredzot nav atgriezies savā mītnes vietā Sēlijā. Vietas, kura lācis manīts abās reizēs, viena no otras atrodas netālu. “Četri pieci kilometri lācim nav nekāds lielais attālums. No viņa nav jābaidās, lācis “nekrīt” virsū. Bīstamākas ir odzes, bet pats bīstamākais dzīvnieks Latvijas mežos ir mežacūka,” skaidroja Augusts.

Viņš pieļauj, ka lācis arī pārziemos Jelgavas pusē, jo meža masīvi, arī purvi, ir pietiekami plaši un turpinās arī Olaines novada teritorijā. Augusts atzīst, ka minētie meži ir arī sēņotāju un ogotāju iecienīti.

LETA jau vēstīja, ka maija beigās Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.

Tāpat jau vēstīts, ka Jelgavas novada teritorijā mežā manītais lācis, visdrīzāk, ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos, aģentūrai LETA atzina mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, kura vadībā tiek veikts lāču monitorings.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labi, ka sēņotāji- lāci, nevis otrādi….

  2. valoda, valodiņa ! Atbildēt

    Iztraucē lāci.
    Tramdīšana ir tad, kad kāds(-i) uzmācīgi skrien pakaļ !

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +8.4
Daugavpils +9.4
Saldus +10
Liepāja +14.2
Jelgava +11
Ventspils +11.6
Limbaži +8
Madona +8
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+