×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Jūlijā Liepājā notiks 18. mākslas plenērs “Liepājas marīna”

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Jūlija sākumā Liepājā norisināsies tradicionālais mākslas plenērs “Liepājas marīna”, kurā piedalīsies ap 20 mākslinieku no Rīgas, Liepājas, Lietuvas un, iespējams, arī Igaunijas, “Rietumu Radio” informēja plenēra rīkotājs mākslinieks Aivars Kleins.

Plenēra mājvieta šogad būs bijušais muitas nams, kas atrodas blakus Liepājas ostai un vairākus gadus stāv tukšs un neapdzīvots. Plānots, ka tur notiks plenēra noslēguma izstādē un visu plenēra norises laiku no 1. līdz 6. jūlijam būs mākslinieku atvērtās darbnīcas, kuru apmeklētāji varēs iepazīt mākslas tapšanas procesu. Plenēra devīze jeb sauklis šogad ir “Atmuitots!”.

Šogad plenērs Liepājā notiks jau 18. reizi, un, kā atzina Kleins, šogad tas būs vērienīgāks nekā iepriekš, jo plenēra budžets esot lielāks. Konkrētu summu rīkotājs gan nevēlējās nosaukt. Plenēra rīkošanu finansiāli atbalsta Liepājas pašvaldība.

“Šobrīd notiek pārrunas par igauņu mākslinieku piedalīšanos,” stāsta Kleins, piebilstot, ka gribētāju piedalīties plenērā esot vairāk, nekā organizatori spēj uzņemt. Paredzēts, ka šogad mākslinieki dzīvos nevis kopmītnēs, kā iepriekš, bet netālu no muitas nama esošajā viesnīcā “Fontaine Royal”.

Kā pastāstīja Kleins, martā Liepājas muzejā atklās pagājušā gada plenēra laikā tapušo mākslas darbu izstādi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+