×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Jumta kopšana

Tā kā pēdējos gados Latvijā bieži ir spēcīgs vējš, kas sasniedz vētras spēku, postot arī jumtus, jāpadomā par to pareizu stiprināšanu. Lai saglabātu seguma kvalitāti, jumts jākopj. No darba drošības viedokļa jumta apkopi ieteicams veikt divatā – viens tīra, bet otrs tur kāpnes. Protams, labāk, ja kāpnes ir piestiprinātas. Slidenas apavu zoles ir īpaši nepiemērotas, jo jumts var būt slapjš vai apledojis.

Attīrot jumtu no sūnām, jāizvēlas instrumenti, kas ir saudzīgi pret jumta segumu. Piemēram, koka skrāpīšus piemēro jumta seguma veidam, piesitot klāt gumiju vai izveidojot formu, kas piemērota tieši seguma viļņojumam.

Rudeņos pirms ziemas iestāšanās svarīgi iztīrīt teknes. Ja to savlaicīgi neizdara, veidojas aizsērējumi, ūdens uzkrājas teknēs un tek tieši uz fasādes, to bojājot. Metāla jumtu segumiem ar mazu slīpumu problēma ir savienojumi, pa kuriem mitrums var nokļūt zem seguma. Šķirbas ieteicams aizpildīt ar hermētiķi un ziemā regulāri tīrīt sniegu ar koka vai plastmasas lāpstu, lai sniega sega nepārsniegtu 5 – 7 cm biezumu.

Vislabāk par jumta seguma stāvokli pārliecināties gaišā dienā, pēc spēcīgāka lietus apskatot bēniņus. Ja redzami notecējumi vai klājumam cauri spīd gaisma, tas nozīmē, ka steidzami nepieciešams remonts.

“Jumta remontu veic pēc tā rūpīgas apskates un attīrīšanas no sūnām, lapām un gružiem. Regulāri apsekojot jumtus, to mūžu paildzina 1,5 reizes,” uzsver SIA “Jumtu serviss” projektu vadītājs Mārtiņš Šaitāns. “Ja darbu nedara pats, var uzaicināt speciālistus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+