×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Junkers: ES Ukrainas atbalstam piešķirs 1,8 miljardus eiro (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (1.rindā no kreisās), Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Ministru prezidente Laimdota Straujuma Latvijas valdības un Eiropas Komisijas komisāru kopīgās fotografēšanās laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Eiropas Savienība (ES) Ukrainas atbalstam piešķirs 1,8 miljardus eiro, tā preses konferencē pēc Eiropas Komisijas (EK) komisāru kolēģijas tikšanās ar Latvijas valdību paziņoja EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Runājot par Ukrainu, Junkers sacīja, ka ES turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, piešķirot 1,8 miljardus eiro kā atbalsta naudu.
“Eiropas solidaritāte ar Ukrainu nav tikai tukši vārdi,” paziņoja EK priekšsēdētājs, piebilstot, ka viņam ir daudz cerību, ka Latvija arī palīdzēs jautājumos, kas saistīti ar Krieviju.


Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, makrofinanšu palīdzības programmas īstenošanai ir jānotiek 2015.gadā un 2016.gada sākumā. Plānotā programma ir vērsta uz Ukrainas ekonomiskās un finanšu situācijas stabilizāciju, un tā ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un ES Padomei. Latvija kā ES Padomes prezidējoša valsts aktīvi atbalstīs minētās programmas pieņemšanu un īstenošanu, lai sekmētu Ukrainas ekonomikas atveseļošanos.

Kopš 2010.gada šī būs jau trešā makrofinansiālās palīdzības programma Ukrainai. 2014.gadā Ukrainai tika piešķirta makrofinansiālā palīdzība 1,36 miljardu eiro apmērā, bet pēdējo maksājumu 250 miljonu eiro apmērā paredzēts izmaksāt līdz 2015.gada pavasarim.
Jau ziņots, ka Latvijas valdība šodien tikās ar EK komisāru kolēģiju, lai plenārsesijā un vairākās grupu debatēs apspriestu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē programmu un prioritātes – ES konkurētspējas un izaugsmes risināšanu, ES lomas stiprināšanu globālā mērogā, kā arī Eiropas digitālā potenciāla iespēju izmantošanu ES attīstībā.

EK priekšsēdētāja Junkera vietniekiem un komisāriem bija gan divpusējas tikšanās ar ministriem, gan arī viņi iesaistījās dialogā ar galvenajām ieinteresētajām personām un Saeimas deputātiem.

Komisāru kolēģija apmeklē dalībvalsti, kas ir ES Padomes prezidentvalsts, lai ar dalībvalsts valdību apspriestu ES prioritātes nākamo sešu mēnešu periodam.

Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra Latvija ir ES Padomes prezidentvalsts, savukārt no jūlija līdz decembrim ES Padomē prezidēs Luksemburga, no nākamā gada janvāra līdz jūnijam prezidēs Nīderlande, bet no jūlija līdz decembrim – Slovākija.

ES 28 dalībvalstis katra sešus mēnešus rotācijas kārtībā pilda prezidentvalsts pienākumus. Šajā periodā prezidentvalsts vada sanāksmes daudzos līmeņos, ierosina pamatnostādnes un panāk kompromisus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ja tu tik bagāts un dāsns tad paņem un noziedo kādu miljonu,bet es nevēlos lai manu naudu dāļātu kaut kādiem ukru fašistiem.

  2. Ukrainas uzvara par Krievijas režīmu – tā būs arī Baltijas valstu, Polijas uzvara, tātad visas ES uzvara. Ukrainai vajadzēja dot vismaz 30 miljardus. Vidēji no katras ES valsts pa 1 miljardam. Nav tā reize, ka būtu jāskopojas.

  3. Sakarā ES t.i. mums, jāmaksā par ukr.karu,viņi taču nav eiro sav.?Labāk būtu palīdzējuši izaugsmes celšanai tur,kur iet grūtāk EU,to skaitā arī Latvijai,bet nē.

  4. 1.8 mld. – tas ukraiņiem kā nauda sērkociņiem, bet maizīte un sāls būs no brāļu tautas jāgaida….

  5. tos iemetīs sev piederošajās kara rūpnīcās, nopērkot no sevim sev ieročus lai butu ar ko karot donbasā

Draugiem Facebook Twitter Google+