×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Junkers pauž bažas, ka citas ES valstis var sekot Lielbritānijas piemēram (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers paudis bažas, ka pēc Lielbritānijā notikušā referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) tamlīdzīgas tautas nobalsošanas varētu notikt arī citās valstīs.

“Parasti populistu nelaiž garām iespēju sacelt lielu brēku, lai popularizētu savu pret Eiropu noskaņoto politiku,” Junkers teicis sestdien Vācijas laikrakstā “Bild” publicētā intervijā.

Tomēr viņš uzstāja, ka Lielbritānijas iespējamās izstāšanās no ES ietekme varētu ātri nonākt pretrunā tādai propagandai.

“Ir iespējams ātri parādīt, ka Lielbritānijai – ekonomiski, sociāli un ārpolitikā – labāk klājas Eiropas Savienībā,” sacīja EK prezidents.

Junkers arī noraidīja bažas, ka ES varētu nonākt Francijas, Itālijas un Spānijas kontrolē. Šajās valstīs ir spēcīgi populistiski un pret ES noskaņoti spēki.

Viņš uzsvēra, ka Vācijai, visticamāk pēc Lielbritānijas aiziešanas no ES blokā būs “vēl lielāka nozīme”.

EK prezidents teica, ka ES tagad ir jāizmanto iespēja “šīs situācijas rezultātā kļūt gudrākai”.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.

Referenduma rezultāti ir radījuši bažas par visas ES nākotni.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vel viena vizīte uz Kremli un visi pamuks – paliks tikai Kremļa fani un pašām Gazprom valdē ir vieta, vai vismaz Krimas pagrabos pie kara trofejas – ukraiņu vīniem ?

 2. jā, jo sarkanais sociālisms visiem riebj, civilizācijas bezceļš

 3. Sātan, atkāpies!

 4. ja nebeigsies nekontrolētā migrantu plūsma, tad jā, kā tie klerki nesaprot lietas, kuras visai tautai skaidras

 5. Ir tāda sazvērestības teorija, ka nevis Lielbritānija izstājās no EU kolchoza, bet gan EU tiek upurēts izsviests no tā saucamā zelta miljarda. Rezultātus mierīgi varēja “pareizi saskaitīt” ja gribētu. Zīmīgi vēl ir tas ka vēlēšanu zīmēs ķeksīšus tur velk ar zīmuli, ko var viegli izdzēst… Tātad šis rezultāts jau iepriekš bija akceptēts un izplānots. Lielbritānijas elite negrib ASV uzstiepto tirdzniecības līgumu, tāpēc EU kolchoza pēdējās dienas līdzināsies PSRS sabrukuma sekām “jautrajiem 90-ajiem”. Junkers to labi saprot. Erdogans drīz “piesildīs” EU kolchoza teritoriju ar vēl kādu miljonu arābu un tad arī Gorbača vārdiem runājot “process aizies”. Jeņķu korporācijām nav vajadzīga spēcīga konkurēt spējīga Eiropa. Tāpēc pirms “EU ruksīša” kaušanas pavilka maliņā savējos anglosakšus. Otrs variants, lai varētu saglabāt vēl kādu brīdi $ kundzību pasaulē ir nepieciešams destabilizēt Krieviju vai ievilkt to kādos lokālos karos. Ja tas neizdosies tad pilnīgi skaidrs ka lokālus kariņus, nemierus,revolūcijas atliks rīkot pašā EU. Tiklīdz sākas bardaks kādā teritorijā, tā turīgie ļaudis glābj savus kapitālus pārvēršot $ un ASV sākas kapitāla pieplūdums, kas palīdz noturēt augstu dzīves līmeni. Nothing personal it’s just business!

 6. Iespējams, ka Brexit balsojums nebija ar racionālu prātu izsvērts, bet gan emocionāls, pēc acting out principa. Tagad redzēsim, vai briti ir pietiekami mentāli veseli un spēs labot kļūdas, atzīstot, ka izstāšanās ir slikts lēmums, vai turpinās pašdestruktīvo ceļu un sagraus Eiropas vienotību.
  Nav šaubu, ka britu ekonomika ar laiku atkopsies. Jautājums ir par Eiropas drošību. EU nodrošināja, ka dalībvalstis savā starpā nekaros.
  Arī Junkeram būtu jāatkāpjas. Viņš ir vājš diplomāts. Visas domstarpības ir jāspēj atrisināt sarunu ceļā.
  Narcisu un borderline-personību vietā jānāk veseliem un gudriem cilvēkiem. Psiholoģijas zinātne integrējusies visās dzīves jomās. Kāpēc ne politiķu aprindās?

  • Nesen Lembergs vienā intervijā izteicās ,ka žanis junkers ir visīstākais klauns,āksts un švauksts.
   Laikam būs trāpīgs raksturojums.
   Kā tāds jefiņš var saturēt kopā Eiropas valstis.
   Ja ES izjuks Eiropas valstis atcerēsies vecos kašķus un sāks karot savā starpā.
   Vēstures mācība pierādījusi ,ka no vēstures neviens nemācās.

  • Vecais strīds, kurs tur traks vai borderline un kurš tur tas, kas izsniedz diagnozes.
   Vai tik vecā Eiropa ar saviem ierēdņu izstrādātajiem paņēmieniem populācijas muļķošanā šoreiz nebūs tas bojātais posms, kam jāmainās.

 7. ja ta butu tad Latvija butu sudos lidz ausim,stavetu ar pastieptu roku,vienigi vel ES…kautka tur no nogrimsanas,bet ta pie tadiem mergliem kas sedejusi un sed kreslos,automatiski par burbuli noietu….

 8. Pi par daudz briselee un visi vini grib eest restoraanos un braukt ar mersedesiem. Uk malachi

 9. Klerku par daudz briselee un visi vini grib eest restoraanos un braukt ar mersedesiem. Uk malachi

 10. Lai tik Junkers aizbrauc vēlreiz iz krieviju tad jau notiks tas par ko viņš baidās vai arī izliekas ka baidās.

Draugiem Facebook Twitter Google+