Foto EPA/LETA

“Moody’s” samazina Lielbritānijas kredītreitinga prognozi 0

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Moody’s” piektdien līdz negatīvai pazemināja Lielbritānijas reitinga “Aa1” prognozi pēc tam, kad Lielbritānijas vēlētāji referendumā atbalstīja valsts aiziešanu no Eiropas Savienības (ES).

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

Lēmumu aģentūra pamatoja ar to, ka iespējamā Lielbritānijas aiziešana no bloka varētu kaitēt tās ekonomikas iespējām.

Lai gan Lielbritānijai saglabāts augstais “Aa1” reitings, “Moody’s” norādīja, ka pēc ceturtdien notikušā referenduma sagaida Lielbritānijas ekonomikas izaugsmes tempa palēninājumu, grūtāku ekonomikas politikas lēmumu pieņemšanu un vājākas valsts finanses laikā, kad notiks izstāšanās sarunas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“”Moody’s” sagaida, ka vairākus gadus, kuru laikā Lielbritānijai būs no jauna jāvienojas par tirdzniecības attiecībām ar ES, būs paaugstināta neskaidrība, uzticības zudums un zemāks tēriņu un investīciju līmenis, kā rezultātā palēnināsies izaugsme,” norādīts kredītreitingu aģentūras paziņojumā.

“Ilgākā termiņā, ja Lielbritānija nespēs nodrošināt labvēlīgu alternatīvu tirdzniecības attiecībām ar ES un citām valstīm, Lielbritānijas izaugsmes iespējas būs krietni vājākas nekā tiek prognozēts pašlaik,” brīdināja “Moody’s”.

“Moody’s” sagaida, ka laikā, kamēr turpināsies sarunas ar ES par to, kādas būs pušu turpmākās politiskās, ekonomikas un tirdzniecības attiecības, Lielbritānijā tiks atlikti daudzi lēmumi par investīcijām un izdevumiem.

Pašlaik tirdzniecība starp Lielbritāniju un ES ir pilnīgi brīva, tādēļ lēmumiem par tālākām attiecībām ir liela nozīme.

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra arī norādīja, ka valdības maiņa pēc premjera Deivida Kamerona demisijas radīs neskaidrību par Lielbritānijas tālāko finanšu disciplīnu.

Tiek norādīts, ka Lielbritānijas ietaupījums no tā, ka nebūs jāveic iemaksas ES budžetā, nekompensēs mazākas ekonomikas izaugsmes negatīvo ietekmi.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.

Kamerons piektdien paziņoja, ka līdz viņa vadītās Konservatīvo partijas konferencei oktobrī atstās premjera amatu, un ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES jāvada jaunai valdībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.