×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Jura Kursieša filma “Modris” legāli pieejama internetā (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Godalgoto Jura Kursieša debijas filmu “Modris” no piektdienas, 6. marta iespējams noskatīties interneta video nomas platformā vimeo (https://vimeo.com/ondemand/modris)

Filma “Modris” vairākus mēnešus izrādīta kinoteātros, kā arī reģionu kultūras centros, un kopumā to noskatījušies aptuveni 20 tūkstoši skatītāju. Filmas režisors Juris Kursietis norāda: “Joprojām saņemam vēstules ar jautājumiem, vai un kur filmu var noskatīties internetā, tāpēc nolēmām piedāvāt noskatīties filmu par simbolisku samaksu”. Filma būs skatāma latviešu valodā ar angļu subtitriem.

Samaksājot 2,99 dolārus (aptuveni EUR 2,70), filmu “Modris” var iznomāt uz 48 stundām un skatīties vietnē vimeo jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai pat mobilo telefonu. Šis pakalpojums būs pieejams Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem.

Kinokritiķe Daira Āboliņa atzinīgi vērtē ideju publiskot filmu labā kvalitātē internetā: “Šāds solis filmu padarīs pieejamu entuziastiskākajiem skatītājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nesaņemas aiziet uz kinoteātri”.

Filma “Modris” ir pirmā latviešu spēlfilma, kuru legālā ceļā iespējams noskatīties internetā. Filmas autori cer, ka šādi tiks lauzts paradums datorā skatīties tikai pirātiskā ceļā iegūtas filmas. Filmas veidotāji uzsver, ka šādā veidā ģimenes, draugi vai kolēģi var pat sanākt uz kopēju filmu skatīšanos un tas svaigāko Latvijas kino padara līdz šim vēl neredzēti pieejamu.

Filma “Modris” februārī ieguva skatītāju simpātiju balvu kā gada labākā filma sabiedrisko mediju balsojumā “Kilograms kultūras”. “Modris” turpina saņemt arī starptautisku atznību. Martā filma “Modris” piedalīsies četros starptautiskos kino festivālos: Guadalajaras filmu festivālā Meksikā, Bergamo filmu festivālā Itālijā, Prāgas filmu festivālā Čehijā un Viļņas filmu festivālā Lietuvā. Filmas izrādīšanas tiesības iegādājusies arī Slovēnijas sabiedriskā televīzija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kitija

    Es ļoti vēlos redzēt šo filmu. Bet diemžēl Zviedrijā Vimeo ir liegums! Vai ir vēl kāda alternatīva kur viņu noskatīties?

  2. Ne, paldies

  3. 2.70 viņi sauc par simblolisku maksu? Tā ir praktiski kinoteātra apmeklējuma biļetes maksa. Simboliska maksa būtu pārdesmit centi.

Draugiem Facebook Twitter Google+