×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Jūrmalā plāno lielas nodokļu atlaides


Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas pašvaldībā plāno 2013. gadā par 70% samazināt par zemi maksāto nodokli visiem īpašniekiem, kas līdz šā gada 31. decembrim būs deklarējuši savu dzīvesvietu Jūrmalā. 


 

Savukārt bijušajiem īpašniekiem un viņu mantiniekiem, kuriem zemes reformas gaitā atjaunotas īpašuma tiesības, daudzbērnu ģimenēm, politiski represētajiem, maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem plānots noteikt atvieglojumu 90% apmērā.

Pavisam nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi pašvaldībā paredzēti 20 nodokļu maksātāju grupām 25 līdz 90% apmērā. Jūrmalā ir apmēram 28 000 nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju, to skaitā apmēram 19 000 ir deklarējuši savu dzīvesvietu Jūrmalā. Kā domā pašvaldībā, plānotās nodokļu atlaides pamudinās deklarēt savu dzīvesvietu Jūrmalā arī tiem aptuveni 9000 cilvēku, kuri dzīvo Jūrmalā, bet dažādu iemeslu dēļ deklarējuši dzīvesvietu citur. Tādējādi pašvaldībā cer palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus, kas ir galvenie tās budžetā.

Jūrmalas domē sola arī vieglāku par zemi maksāto nodokļu atvieglojumu aprēķināšanu. Tiem iedzīvotājiem, kas līdz šā gada beigām būs deklarējuši savu dzīvesvietu Jūrmalā, tāpat maznodrošinātajiem un trūcīgajiem pašiem uz pašvaldību ar rakstiskiem lūgumiem pēc atlaidēm nebūšot jāiet.

Pašvaldībā plānotās 70% zemes nodokļa atlaides aprēķinās paši, iekļaujot to nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumā. Iesniegumi nebūšot jāraksta arī politiski represētajiem un tiem, kas zemes reformas gaitā atguvuši īpašumus, kā arī tiem nodokļa maksātājiem, kuri saņēmuši atlaides šogad, balstoties uz pagājušajā gadā iesniegtu iesniegumu.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis uzskata, ka ar šādām nodokļa atlaidēm izdosies samazināt milzīgo plaisu starp jūrmalniekiem piederošo īpašumu kadastrālajām vērtībām, kā arī viņu maksātajiem īpašuma nodokļiem un tiem, kurus maksā citās pilsētās un novados.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+