Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Jūrmalā svinīgi atklās ES trio prezidentūru

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 1. jūlijā, līdz ar Itālijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē sāksies Itālijas – Latvijas – Luksemburgas trio prezidentūra. Par godu šim notikumam risināsies vairāki atklāšanas pasākumi, vēsta projektu koordinatore Lāsma Lapinska.

Svinīgi atklājot trio prezidentūru, plkst.9.30 Jūrmalas domes karoga mastā plānots uzvilkt ES karogu, kas ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības dāvana visām Latvijas pašvaldībām saistībā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē.

Jūrmalas pilsēta izraudzīta par trio prezidentūras atklāšanas vietu tās ilgtermiņa sadarbības dēļ ar Itālijas pilsētu Terračīnu, ar kuru to vieno sadarbība tūrisma un kultūras jomā vairāk nekā 25 gadu garumā.

Svinīgajā pasākumā uzrunu teiks ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Itālijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks V. E. Džovanni Polici, EK pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Pasākumā muzikālu priekšnesumu sniegs ansamblis “Trio Colorato”, kas apvieno mūziķus no Latvijas, Luksemburgas un Itālijas.

Arī plkst.19 “Berga Bazāra” viesnīcas pagalmā norisināsies koncerts, kurā “Trio Colorato” izpildīs Latvijas, Luksemburgas, Itālijas un citu valstu komponistu orģinālkompozīcijas.

Lai atzīmētu trio prezidentūras sākumu, nedēļā no 1. jūlija galvaspilsētas sabiedriskais transports tiks noformēts ar ES karodziņiem.

2015. gada 1. janvārī Latvija kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē, šo godpilno pienākumu pārņemot no Itālijas. Trio prezidentūra nozīmē, ka prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Šī gada 24. jūnijā ES Vispārējo lietu padome apstiprināja nākamo ES Padomē prezidējošo valstu trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – sagatavoto ES Padomes darba programmu 18 mēnešiem.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+