Latvijā
Politika

“JV” atbalsta Purgailes kandidatūru FKTK vadībai un viņas vīziju sauc par “ļoti progresīvu”0


Santa Purgaile.
Santa Purgaile.
Foto: LETA/Zane Bitere

Partiju apvienība “Jaunā Vienotība” (JV) pauž pilnīgu atbalstu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja amata kandidātes Santas Purgailes virzīšanai uz šo amatu, viņu vērtējot kā kompetentu un pieredzējušu profesionāli, aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā.

“Tikšanās laikā ar Purgaili mūsu frakcijas deputāti saņēma profesionālas, precīzas atbildes uz ikvienu jautājumu un skaidru redzējumu par to, kas darāms, lai Latvijas finanšu sektors tiktu sakārtots un neradītu draudus valstij, tās starptautiskajam prestižam,” norāda JV Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

Viņš akcentēja, ka JV vēlas fundamentāli mainīt finanšu sektora uzraudzību un ka konkrētā kandidāte ir no banku vides, kur vajadzīgas vislielākās pārmaiņas.

“Purgailes vīzija par finanšu tirgus uzraudzību ir ļoti progresīva un vērsta uz to, lai tas atgūtu uzticību,” norādīja politiķis.

Frakcijas vadītāja ieskatā, nevietā ir pārmetumi par to, ka Purgailei trūkst pieredzes finanšu sektora uzraudzībā. “Atklāts konkurss uz FKTK vadītāja amatu tika rīkots tieši tādēļ, ka gan mēs paši Latvijā, gan starptautiskās institūcijas neesam apmierināti ar to, kā līdz šim notikusi banku uzraudzība. Tas liecina, ka līdzšinējā pieredze finanšu sektora uzraudzībā nav izrādījusies veiksmīga,” norādīja Latkovskis.

JV vērsa uzmanību, ka uz FKTK priekšsēdētāja amatu tika rīkots atklāts konkurss, ko organizēja Valsts kanceleja.

Konkursa komisijā strādāja kā vadošās amatpersonas Latvijas finanšu, kontroles, uzraudzības un drošības iestādēs, tā personāla atlases nozares eksperti, kuri, izvērtējot pretendentus, par piemērotāko amatam atzina Purgaili, skaidro partiju apvienībā.

Kā vēstīts, otrdien Ministru kabinets uz nedēļu atlika lemšanu par bankas “Citadele” valdes locekles Purgailes virzīšanu FKTK priekšsēdētāja amatam.

Pret Purgailes izvirzīšanu FKTK vadītāja amatam iestājās “Attīstībai/Par” ministri. Kā valdības sēdē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), pēc otrdienas rīta tikšanās ar Purgaili politiskais spēks neesot guvis pārliecību, ka Purgailei būtu atbilstošas kompetences ieņemt FKTK vadītājas amatu.

Uzklausot kolēģa teikto, bažas par Purgailes atbilstību amatam pauda arī nacionālās attīstības “Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ministri.

Atbalstu Purgailei Ministru kabineta sēdē pauda JV un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā “Citadele”. Sākotnēji viņa bija biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Purgaile ir arī bankas “Citadele” valdes locekle. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā.
Saistītie raksti

Viņa apguvusi arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš žurnālistiem pauda, ka Purgailes iecelšana FKTK vadītājas amatā noslēgs vienu no valdības pieteiktā finanšu sektora “kapitālā remonta” posmiem. Kariņš uzsvēra, ka viņš pilnībā uzticas FKTK vadītāja amata atlases komisijai, līdz ar to premjers pauda uzticību arī iestādes vadītājas amatam virzītajai Purgailei.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
RD departamentiem dots rīkojums samazināt nākamā gada tēriņus
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aicinās noteikt, ka valsts pārņem Ventspils ostas pārvaldību
3 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Nodokļu maksātājiem divreiz jāmaksā par FM prettiesiskiem lēmumiem
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Nodokļu maksātājiem divreiz jāmaksā par FM prettiesiskiem lēmumiem
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nu ir ziepes! Soctīklotāji par ASV noteiktajām sankcijām Lembergam 2
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Asinspirts slimnīcā Čehijā: bruņots vīrietis nogalinājis vairākus cilvēkus
1 stunda
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Baltkrievijas prezidents paziņo, ka nav nekāds puika
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traģisks negadījums Olaines pagastā: divas mašīnas pārbrauc pāri gājējam
2 stundas