×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Meklētāju dzīvās ķēdes, helikopteri, suņi. Kā Latvijā meklē bez vēsts pazudušos? (1)

1. Izgāja no mājām un neatgriezās. Ko darīt?

1no6
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Uzziņa

* Pēc Valsts policijas ziņām, 2014. gadā kā bezvēsts pazudušas meklēšanā izsludinātas 725 personas, no kurām 607 atrastas, bet meklēšanā atrodas 118 personas. Kopumā policijā ar iesniegumiem par bezvēsts pazušanu cilvēki vērsušies 4720 gadījumos (par 2551 pilngadīgu, 2144 nepilngadīgām un 452 mazgadīgām personām), no kuriem 3995 gadījumos pazudušie atrasti īsā laikā, un nav bijusi nepieciešamība tās izsludināt meklēšanā.
* Iepriekšējos gados meklēšanā izsludinātas bezvēsts pazudušas un neatrastas ir 475 personas, no tām ilgāk par 5 gadiem 227 personas, no 3 līdz 5 gadiem – 67, no 1 līdz 3 gadiem – 68 personas, no 6 līdz 12 mēnešiem – 30 personas.
* Policija norāda, ka ir gadījumi, kad radinieki sniedz iesniegumus par personām, kuras atrodas ārvalstīs un neuztur ar tiem sakarus, vai arī par personām, ar kurām dzīvojušas kopā, bet kādu iemeslu dēļ kopdzīvi pārtraukuši, nevis ir reāli pazudušas.

No slimnīcas uz mājām devies tēvs, no ciemošanās pie meitas uz mājām aizgājusi māte, pēc svinībām pa ziemas ceļu mājup aizsoļojis un apmaldījies draugs…

Taču tuvinieku laikus nesagaidīti. Cilvēks pazudis! Izmisums tuvinieku prātā nav aprakstāms. Ko darīt? Kur meklēt? Kad zvanīt policijai? Kāpēc iesaistītā policija nerīkojas vai rīkojas nesaprotami?

Iepriekšminētie gadījumi, kad Latvijā pazuda un tika meklēti vairāki cilvēki, notika decembrī. Tie bija pietiekami skaļi, jo tika iesaistīta sabiedrība. Divos gadījumos pazudušos meklēja pat ar helikopteru.

Gan minētie trīs, gan citi pazudušo cilvēku meklēšanas gadījumi ir dažādi, arī rezultāti bija dažādi.

Iesaistīto atsauksmes par policijas darbu – arī dažādas, vieni slavē, citi – peļ.

Tas liek uzdot jautājumus: pēc kādiem principiem notiek meklēšanas darbi, kas par ko atbild, ar ko cilvēkiem jārēķinās, kāpēc viss nenotiek kā filmās?…

Un varbūt pat vissvarīgāk – kādas mācības gūt no pazušanas gadījumiem, lai mēs paši vai mūsu tuvinieki kādu dienu neatrastos glābjamo lomās.

  1. Izgāja no mājām un neatgriezās. Ko darīt?
  2. Vai nomira likumā noteiktā kārtībā?
  3. Izdzīvoja zem eglītēm
  4. Pēc dzertiņa atģidās mežā
  5. Meklē arī armija
  6. Atbild policija: 24 stundas negaidām

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tad kā īsti pareizi – čigānzēns vai romuzēns?

Draugiem Facebook Twitter Google+