Kultūra
Kultūrpolitika

Kā iesaistīt cilvēkus muzeja dzīvē? 16

Publicitātes foto

Otrdien, 7. novembrī, plkst. 16 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisināsies pasākums “Mans muzejs: sabiedrība iesaistās”, kurā būs iespēja uzzināt par LNMM pieredzi sabiedrības iesaistē, izveidojot Jauniešu klubu, attīstot brīvprātīgā darba programmu un realizējot izglītojošas aktivitātes dažādām auditorijām, LA.lv uzzināja muzejā.

2017. gada novembrī apritēs pusotrs gads kopš Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) atjaunotā galvenā ēka atkal ir atvērta plašai auditorijai. Muzeja jauno veidolu, izstādes un programmas pa šo laiku ir piedzīvojuši jau vairāki simti tūkstoši apmeklētāju. Tagad LNMM komunikācijas un izglītības jomas speciālisti ir gatavi dalīties pieredzē par veiksmīgiem sabiedrības iesaistes piemēriem, kā arī diskutēt par vēl neizmantotajām iespējām un ieguvumiem.

Pasākuma laikā klātesošie gūs ieskatu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja darbībā sabiedrības iesaistes jomā – no stratēģijām un izaicinājumiem līdz rezultātiem. LNMM Jauniešu klubs, brīvprātīgā darba programma, video sērija “Vienas gleznas stāsts” un iekļaujošas izglītības projekts “Nāc muzejā!” ir tikai dažas tematiskās līnijas, ko muzejs mērķtiecīgi attīsta un kuras šoreiz arī nonāks tikšanās dalībnieku uzmanības lokā.

Noslēgumā paredzēta diskusija, kurā tiks apspriesti dažādi citi, LNMM praksē vēl nerealizēti sabiedrības iesaistes veidi, kā, piemēram, sociāli aktuālu tematu iekļaušana muzeja publiskajā programmā, sabiedrības iesaiste digitālā arhīva pilnveidošanā un izstādes satura veidošanā, kā arī kolektīvās finansēšanas potenciāla izmantošana kultūras organizāciju darbā.

Diskusijā piedalīsies Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves digitālā arhīva vadītāja Sanita Reinsone, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra topošās izstādes “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” kuratore Zane Zajančkauska, Kolektīvās finansēšanas platformas “Projektu banka” vadītājs Māris Cīrulis un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina.

Pasākumu moderēs Latvijas Radio žurnāliste Māra Rozenberga.

LA.lv