Apbrīno

Kā igauņu puiši uz Rietumiem bēga 1

Publicitātes foto

Režisora Jāka Kilmi jaunākā filma “Ātrie igauņu puiši” ir kārtējais igauņu kino veiksmes stāsts – retro komēdija par trīs brašuļu pārgalvīgo aizbēgšanu no PSRS uz Skandināviju.

Padomju laiku idealizēšana nebūt nav labais tonis, tomēr ar kičīgu humoru pret to attiecies savulaik nozīmīgākā Latvijas kinoforuma “Arsenāls” autors Jāks Kilmi, kurš uzņēmis komēdiju “Ātrie igauņu puiši”. Filmas centrā ir trīs gados jauni spekulanti, kuri nolemj pamest dzimteni, lai aizbēgtu uz Rietumiem – uz Skandināviju – un līdz mūža galam tur dzīvotu kā nieres taukos, ne pirkstiņa nepakustinādami. Taču, ātri aplauzuši cerību spārnus, viņi ne vien spiesti attapties bēgļiem paredzētā mājoklī, bet arī skaļi pateikt, ka arī Rietumos jāstrādā, taču, lai novērstu nenovēršamo, izdomā pārdrošu plānu, kā šādu dzīves netaisnību apiet.

Asprātīgi un vizuāli niansēti nostrādātie “Ātrie igauņu puiši” aizved vairāk nekā 30 gadus tālā pagātnē, kad padomijā valdīja eklektiska mode, nodevēji un izmanīgie, un uz Zviedriju, kur ielas nopucētas līdz pēdējam smilšu graudiņam, taču tāpat pietiek gana apsviedīgu vīru, kuri nav ar mieru pūlēties vaiga sviedros. Filma veidota kā Igaunijas un Latvijas kopražojums – tās producents ir Jānis Kalējs, operators Aigars Sērmūkšs, liekot klāt arī somu kinematogrāfistu pieredzi, un rezultāts – asprātīgs un aizraujošs kinostāsts, kas ideāli ieguļ ziemeļvalstīs tapušu pamelnu komēdiju piedāvājumā.

 

“Ātrie igauņu puiši”/”Sangarid”/”The Dissidents”

Igaunija, Somija, Latvija, 2017.

Režisors: Jāks Kilmi

No 5. maija “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon”, “Splendid Palace”, “K Suns”, arī Liepājā, Ventspilī, Siguldā, Kuldīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Smiltenē

LA.lv