Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. oktobris, 2016
Drukāt

Kā izskatās slovāku tautastērpi? To varēs novērtēt Kara muzejā!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.16.30 Latvijas Kara muzejā atklās slovāku nacionālo tautastērpu izstādi “Tautastērpu stilā”, aģentūru LETA informēja Slovākijas vēstniecībā.

Izstādi Slovākijas Eiropas Savienības prezidentūras kultūras programmas Latvijā laikā rīko Slovākijas vēstniecība Latvijā kopā ar Slovākijas Tautas mākslas darināšanas centru.

“Tautastērpu stilā” ir viens no centrālajiem Slovākijas ES prezidentūras kultūras produktiem, kas pirmo reizi būs redzams Baltijas valstīs. Iepriekš izstāde bija apskatāma Austrijā.

Izstāde piedāvā iepazīt slovāku nacionālo tautastērpu attīstības ceļu no sendienām līdz mūsdienām, kad dažādi tautastērpu elementi tiek veiksmīgi iestrādāti mūsdienu modes tendencēm atbilstošos ikdienas apģērbos. Izstādē būs apskatāmi gan autentiski tautastērpi un tiem piederošie aksesuāri, gan arī laikmetīgā apģērba dizaina izstrādājumi, ko ir iedvesmojusi slovāku vēsture, kultūra un folklora.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+