×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Kā izvairīties no terora? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Austrumeiropas politikas pētniecības centra direktors Andis Kudors

Kā jārīkojas, lai Latvija nekļūti par teroristu mērķi? Par to vakar Rīgā tika spriests diskusijā “Latvija – vai drošības sala terora ēnā?”.

Latvijas Austrumeiropas politikas pētniecības centra direktors Andis Kudors pieļāva, ka nākotnē Eiropā iespējami terora akti, īpaši ja Rietumu sabiedrotie aktīvāk iesaistīsies Sīrijas konfliktā. Latvijai šajā situācijā esot jāturpina ierastais “mērenās diplomātijas ceļš”, kuru tā īsteno jau ilgus gadus. “Mēs vienmēr esam centušies neskriet vilcienam pa priekšu. Ja ar laiku cīņa pret “Islāma valsti” kļūs par kampaņu ar visas NATO līdzdalību, mums solidāri jāiesaistās. Tad mēs nevarēsim un mums arī nevajadzēs izvairīties no dalības cīņā pret ISIS,” sprieda A. Kudors, kurš gan piebilda, ka Latvijā ir maza iespējamība terora aktiem, jo “dzīvojam mērenā joslā”. Līdzīgas domas pauda Rīgas Stradiņa universitātes lektors Māris Andžāns, kurš norādīja, ka Latvija nav bijusi aktīva cīņā pret “Islāma valsti”, tādēļ nav iemeslu, lai Latvija kļūtu par teroristu mērķi. Teroraktu mērķis ir panākt politisku rīcību. M. Andžāns norādīja, ka 2004. gadā Madridē veiktie terorakti, kurus īstenoja teroristiskā organizācija “Al Qaeda”, bija par pamatu tam, lai Spānija izvestu savus bruņotos spēkus no Irākas.

A. Kudors norādīja, ka mūsu valsts amatpersonām jādomā arī par to, cik Latvija tērē savai aizsardzībai. “Mēs esam dzīvojuši ar kartona āķīti pie durvīm, jo pat pirms Otrā pasaules kara Latvija veltīja vairāk līdzekļu valsts aizsardzībai.” Ja Latvija aizsardzības tēriņiem sasniegs divus procentus no iekšzemes kopprodukta, tas liecinās, ka kartona durvju vietā beidzot tiek ieliktas masīvas koka durvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Padoms – pat par kūdišanu uz bumbošanu ~~~~steidzīga izraidīšana un nevis gara tiesāšanās – bija bumba vai nebija vai sprāgs vai baidīs…
    Tikai zināms pēriens var atturēt no ”blēņošanās”. Ja ne visus tad iesācējus jau nu noteikti.

Draugiem Facebook Twitter Google+