×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Kā latvju zeltene seksmantiņas Amsterdamā tirgoja. Personisks stāsts (6)

Foto - www.travelandleisure.comFoto - www.travelandleisure.com

Mūsu tautieši laimes meklējumos devušies uz dažādām pasaules malām. Vienā savdabīgā punktā – Sarkano lukturu ielā Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā – sastapu arī daiļu latvju zelteni. Paldies Dievam, ne skatlogā tirgojot savu miesu, bet gan kā pārdevēju intīmpreču veikalā.

brīvdienas

Meitenes īsto vārdu vienojamies neatklāt – lai arī darbā nav nekā nosodāma, labāk tomēr palikt inkognito, citādāk kaimiņi un paziņas Latvijā piedzejos daudz ko klāt. Tāpēc sauksim viņu par Ievu. Uz Nīderlandi devusies pirms diviem gadiem – vēlējusies paceļot, apskatīt pasauli. Sākumā strādāja restorānā par oficianti, bet pēc tam caur paziņām atrada darbu intīmpreču veikalā.

“Pēc restorāna, kur visu laiku jāskrien, tā likās kā atpūta – cilvēku maz, paslauki putekļus, palasi žurnālus, paskaties filmas. Holandiešu valodu joprojām brīvi nepārvaldu, taču Nīderlandē darbu var atrast arī bez tās, jo visi vietējie runā angliski. Izglītota nācija. Loģiski, ka arī iebraucējam ar laiku ir jāiemācās holandiešu valoda,” stāsta Ieva.

Līdz tam Sarkano lukturu ielā, kas lielākajai daļai tūristu ir galvenais apskates objekts, viņa nemaz neesot bijusi. Sākumā pārņēmušas mazliet jocīgas sajūtas, negribējies ticēt, ka viss notiek tik vienkārši – meitenes logos stāv kā gaļa vitrīnā.

Pa kreisi no Ievas jaunās darba vietas atradās prostitūcijas muzejs, pa labi – erotiskais teātris, kur var vērot mīlas aktu uz skatuves, vēl dažus soļus tālāk – iestāde, kur par diviem eiro vari minūti lūkoties, kā daiļava aiz stikla izģērbjas un uz matracīša kaila dejo. Industrija ir daudz plašāka nekā tikai vienkārši pērkamās meitenes – piedāvājumā viss, par ko tik cilvēks gatavs maksāt.

“Mūsu veikala telpas bija tikko izremontētas, viss svaigs, tīrs, spīdīgs. Toreiz likās pat diezgan amizanti pārdot intīmpreces, bet tā kā biju tādās kā “radošajās brīvdienās”, nolēmu – kādēļ ne. Arī alga lielāka kā citur, jo daudzi no šāda darba kautrējas. Negribu atklāt ciparus, bet teikšu tā – nedēļā nopelnīju vairāk kā vidējo mēnešalgu Latvijā. Kolēģi bija ļoti jautri un diezgan ātri sapratu, ka tas nav vidējais Sarkano lukturu veikaliņš. Prece ekskluzīva – labākie apakšveļas zīmoli, slavenas dizaineru kurpes, ļoti erotiski un eksotiski aksesuāri, masāžas eļļas, vannas produkti. Atklāju sev pilnīgi jaunu pasauli, bija interesanti iepazīt preces no “augstākajiem plauktiņiem”. Sākumā šķita jocīgi stāstīt par stimulējošiem krēmiem, vibrējošām bumbiņām utt. Bet katra prece radīta konkrētam pielietojumam un, ja ir pārdomāta un eleganta, tad pārdot nav pārāk grūti. Man laikam ir veselīga attieksme pret visu to un darbam piegāju kā jau darbam,” stāsta Ieva.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Valdībai būtu jāpārkārto ekonomikas vide, lai nebūtu gluži tā ka Nīderlandes sexveikalā darbinieks nedēļā pelna vairāk kā te mēnesī.

  2. saprotu,kāpēc Porošenko grib bezvīzu režīmu ar/uz ES.

  3. Lasīju un brīnījos par meitenes viedokli dažos jautājumos, tomēr sapratu kāpēc, nonākot līdz teikumam, ka vinai ir 25 gadi. Tas nozīmē, ka pirms 9 gadiem, kad viņa ieradās Nīderlandē, vinai bija ap 16 un bez valodas arī nekādā skolā nav gājusi.
    Mīļiet tautieši, motivējiet savus bērnus mācities un apgūt amatu!

  4. Un vai tiešām kādam šīs emigrantes izdarības interesē?

Draugiem Facebook Twitter Google+