×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Kā pavadīsiet maija svētku brīvdienas?


Jānis Kalniņš Rīgā: “Diemžēl svētku brīvdienas šogad man izpaliek, jo sanāk strādāt arī izejamās dienās. Strādāju pēc maiņu grafika un samainīties, lai varētu izbaudīt garās brīvdienas, protams, neizdevās. Tādēļ es palikšu mājās, bet sieva ar bērniem dosies atpūsties uz laukiem.

 

Ceru, ka no galvaspilsētas tomēr izdosies izbraukt 5. maijā, lai vismaz vienu dienu pabūtu laukos. Darbs svētku dienās gan ir izdevīgs no finansiālā viedokļa, jo darba devējs apmaksā to dubultā. Ja šajās dienās Rīgā būs kādi interesanti pasākumi, iespējams, pēc darba laika beigām ar draugiem kādu no tiem arī apmeklēšu.”

Violeta Cakule Rēzeknē: “Tā kā es nestrādāju, brīvdienas mani personīgi tik ļoti neietekmē. Tomēr meita ar savu ģimeni plāno šajās dienās braukt ciemos – viņi mitinās Daugavpilī un ciemos lielākoties atbrauc nedēļas nogalē vai garākās brīvdienās. Meitai viena darba diena pārceļas uz šo sestdienu, līdz ar to pēc tam būs četras brīvas dienas. Šajās brīvdienās esam kopīgi paredzējuši sakopt mājas apkārtni, jo viena to nespēju paveikt. Protams, pirms tam gatavošos uzņemt meitas ģimeni – sagatavošu galdu, būs arī svētku vakariņas. Priecē, ka darba nedēļa nav saraustīta un arī valdība padomā par to, lai iedzīvotājiem būtu vairākas nepārtrauktas brīvdienas. Atminos, ka pērnajos Ziemassvētkos un Jaunajā gadā papildu brīvdienas nevienam nesanāca, jo tās iekrita sestdienā un svētdienā. Domāju, ka arī šīs svētku dienas, kas iekrīt nedēļas nogalē, būtu jāpārceļ uz kādu darba dienu.”

Ērika Mazā Ķekavas novadā: “Šobrīd neesmu domājusi, kā pavadīt maija brīvdienas. Lielākoties tās noteikti tiks pavadītas mājās, nepieciešams veikt pavasara tīrīšanas darbus, jo darba dienās tam nepietiek laika – pēc darba mājās esam tikai ap astoņiem vakarā, kad negribas uzsākt lielus darbus. Savukārt nedēļas nogales parasti ir aizņemtas ar darba nedēļas laikā neizdarītajiem darbiem. Četras brīvas dienas ir iespēja savest kārtībā māju. Protams, arī izklaides kādu dienu paredzēsim, domāju, aizbrauksim ciemos pie draugiem vai radiem. Mums parasti tādas lietas notiek, iepriekš tās neplānojot. No rīta izdomāsim un dosimies ciemos.”

Laimdots Matīss Piebalgā: “Lai maija brīvdienas būtu vēl garākas, darba devējam lūdzu piešķirt arī atvaļinājumu 2. un 3. maijā. Ilgāku laiku neesmu bijis atvaļinājumā, tādēļ esmu iecerējis tikai un vienīgi atpūsties. Pētu arī pēdējā brīža piedāvājumus ceļojumiem ārpus Latvijas. Dažiem ir arī pieejamas cenas un izlidošanas laiks ir svētdien, kad man tieši sākas atvaļinājums. Iespējams, pēdējā brīdī kādu ceļojumu arī iegādāšos. Ja ne, noteikti aizbraukšu apciemot sen neredzētus draugus un radiniekus. Mājās noteikti neplānoju sēdēt. Cik esmu dzirdējis no paziņām, daudzi savas brīvdienas pagarinājuši, šīs divas dienas paņemot kā atvaļinājumu. Domāju, arī tās dienas varēja pārcelt uz kādām citām brīvdienām, tad lielai daļai Latvijas iedzīvotāju būtu krietni garas brīvdienas.”

 

Uzziņa

Saskaņā ar valdības pagājušajā gadā pieņemto lēmumu, šogad no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes ie-stādēs pirmdiena, 30. aprīlis, pārcelta uz sestdienu, 28. aprīli. Tādējādi iedzīvotāji iegūst lielāku atpūtas dienu skaitu pēc kārtas nākamajā nedēļā.

Valdība nolēmusi, ka nākamgad tiks pārceltas divas darba dienas decembrī: 2013. gadā darba diena 23. decembrī tiks pārcelta uz sestdienu, 14. decembri, savukārt 30. decembra darba diena pārcelta uz sestdienu, 28. decembri.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+