×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Kā plānojat pavadīt savu atvaļinājumu?


Tatjana Malecka, skolotāja: “Šovasar jūlijā un augustā gaidāmas kāzas – meitai un dēlam. Ar ģimeni dosimies arī mazliet atpūsties uz vasarnīcu Saulkrastos. Strādāju palīgskolā, tāpēc atvaļinājumā cenšos relaksēties un uzņemt spēkus, lai septembrī ar pilnu enerģiju varētu doties atpakaļ darbā.

 

Lai ceļotu uz ārzemēm, ar skolotāja mazo algu nepietiek. Tāpēc pavadīšu brīvdienas Latvijā, arī tepat ir tik daudz skaistu vietu. Esmu jau daudz kur bijusi. Iespējams, kopā ar dēlu aizbrauksim uz Ventspili – mums tur ļoti patīk.”

Normunds Strautiņš, gatera strādnieks: “Atvaļinājums, kā ierasti, būs augustā. Izvēlos izmantot visu atvaļinājuma mēnesi vienā reizē – ja atpūšas, tad atpūšas kārtīgi. Droši vien ar sievu brauksim atpūsties pie jūras Tūjā – tur ir vislabākā vieta. Parasti Tūjā pavadām divas nedēļas, dzīvojam uz vietas teltī un izbaudām jūrmalas sauli. Esam mierīgas atpūtas cienītāji. Vēl, protams, iesim sēnēs, lasīsim meža ogas un vārīsim ievārījumus ziemai.”

Inese Aivare, ārste: “Īpaša atvaļinājuma nebūs, tikai kādas četras piecas dienas, jo darbs ir tāds, ka nevaru garākas brīvdienas atļauties. Vasaras sezonā varam izmantot vien pāris nedēļu, lai atpūstos, bet tās diemžēl nākas sadalīt īsākās daļās. Vēl nekādu noteiktu plānu nav, bet katrā ziņā vienmēr cenšos kaut kur izbraukt un izrauties no ikdienas ritma, piemēram, dodoties dažādās īsā perioda ekskursijās.”

Līga Klepere, aitkope: “Atvaļinājums zemnieku saimniecībā ir visai nosacīts. Darba ritms neļauj ilgi pūsties, un tāda viena liela atvaļinājuma mums nav. Jāsaka gan, ka ar žurnāla “Mājas Viesis” starpniecību laimējām ceļojumu visai ģimenei uz Stokholmu. Tāpēc 11. jūnijā sanāks ar vīru, znotu un mazbērnu doties nelielā izbraucienā. Vēl pāris brīvu dienu mums būs Jāņos, kad pie mums atbrauks viesi, un arī tad, kad dodamies uz kādām mācībām vai projektiem. Tad cenšos apvienot patīkamo ar lietderīgo, gan atpūšos, gan apmeklēju seminārus, apmācības. Ar ģimeni dodamies arī ekskursijās pa Latviju – nesen bijām Ērgļos, Katrīnmuižā un arī Jelgavā Lauksaimniecības universitātē.”

Līga Muižniece, tirdzniecības menedžere: “Atvaļinājums vasarā būs visai īss. Esmu ieņēmusi jaunu amatu, un izskatās, ka atpūtā doties varēšu tikai augustā un tik vien kā nedēļu. Bet noteikti to pavadīšu mājās kopā ar ģimeni. Izbaudīsim mūsu pilsētā notiekošo – sporta pasākumus, atpūtu pie jūras u. tml. Vēl mums ar bērniem ļoti patīk slidot ar skrituļslidām. Parasti nekādus izbraucienus iepriekš nesaplānojam. Mūsu ģimenē lēmumi doties kādā ekskursijā parasti tiek pieņemti spontāni – ja ir labs laiks, braucam.”

 

Uzziņa

22,3% iedzīvotāju šovasar plāno doties ceļojumā uz ārzemēm, bet 21,1% – ceļot pa Latviju. 22,2% neplāno nekur doties, 28,2% vēl nezina, vai šovasar ceļos, bet 6,2% ir citi plāni.

Gandrīz puse iedzīvotāju savu šā gada atvaļinājumu vēlētos pavadīt kā piedzīvojumu filmā, ceturtā daļa atvaļinājumā vēlētos komēdijai līdzīgus notikumus vai pavadīt to romantiskas melodrāmas noskaņās, bet tikai nepilni 5% grib asa sižeta brīvdienas.

Avots: “Viasat”/”TV1000 Premium” veiktā aptauja, 
kurā aptaujāti 546 cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+