Apbrīno

Kad mūziku papildina azarts. Saruna ar “Latvian Voices” dalībnieci Lauru Jēkabsoni 0


Laura Jēkabsone
Laura Jēkabsone
Foto – Zigmunds Bekmanis

Komponiste, vokālās grupas “Latvian Voices” dalībniece un Babītes novada jauniešu kora “Maska” kormeistare Laura Jēkabsone jau paspējusi izmēģināt savus spēkus televīzijā kā kanāla 360TV hobiju domnīcas vadītāja. Nu viņa spērusi soli tālāk, un no 18. marta ik sestdienu plkst. 18.55 šajā kanālā vadīs jauno spēli “Izaicini zvaigzni!”, kurā ģimenes sacentīsies ar kādu no slavenībām erudīcijā, atjautībā un veiklībā.

 

Televīzijas skatītājiem esi vēl gana jauna seja. Ko tu gribētu atklāt viņiem par sevi?

Es nāku no dziļiem un tāliem laukiem. Uzaugu un mācījos Balvu novada Tilžas pagastā. Esmu beigusi Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu un Latvijas Mūzikas akadēmijas Pedagoģijas fakultāti un priecājos, ka šobrīd ar mūziku varu pilnvērtīgi nodarboties, jo gan mediņos, gan akadēmijā bija iespējams paralēli apgūt gan diriģēšanu, gan vokālo dziedāšanu, kompozīciju un aranžēšanu. Man vienmēr ir paticis arī uzstāties, būt publikas priekšā un vadīt dažādus pasākumus gan skolā, gan koros – ne tikai moderēt programmu koncertos, bet arī atraktīvas izklaides saviesīgajā daļā, tādēļ laikam tikai likumsakarīgi, ka esmu izraudzīta par jaunās ģimenes spēles “Izaicini zvaigzni!” vadītāju. Tā ir mana būtība.

Kā tu tiec galā ar saviem daudzajiem pienākumiem?

Ja ļoti grib, tad visu var paspēt. Mans pamatdarbs ir vokālajā grupā “Latvian Voices”. Mums ir izveidojies labs kolektīvs – visas esam ne vien kolēģes, bet nu jau arī draudzenes, un gribot negribot, pateicoties daudzajiem ceļojumiem, dzīve mūs ir saliedējusi kā ģimeni. Esmu savām meitenēm ļoti pateicīga un arī 360TV radošajai komandai, kas deva iespēju strādāt tik lielā kolektīvā, kur katrs ir savdabīgs mozaīkas gabaliņš, bez kā kopējā bilde būtu nepilnīga.

Kas notiks ģimenes spēlē “Izaicini zvaigzni!”? Kas tajā sacentīsies?

Manuprāt, tā būs ļoti aizraujoša ģimenes laika pavadīšana pie televizora, jo no marta vidus ik sestdienu kāda Latvijas ģimene izaicinās vienu sabiedrībā zināmu cilvēku, un viņiem būs sevi jāpierāda dažnedažādā veidā, tostarp atraktīvos, atjautības un erudīcijas uzdevumos, orientējoties ģeogrāfijā, kultūras aktualitātēs un citās jomās. Pirmajā raidījumā piedalīsies no Eirovīzijas dziesmu konkursa “Supernova” pazīstamā mūziķu Drīksnu ģimene un TV raidījumu vadītājs Armands Simsons.

Vai ir padomā kāda zvaigzne, kas būtu izaicinājums ne tikai ģimenēm, bet arī tev kā spēles vadītājai?

Tas noteikti ir basketbolists Kristaps Porziņģis, taču jāgaida, kad viņam beigsies NBA sezona.

Tu nāc no daudzbērnu ģimenes. Ko tas tev dzīvē ir devis?

Esmu vecākā no četriem bērniem, turklāt ar nākamo māsu man ir septiņu gadu starpība. Tā kā biju gan aukle, gan lielākais palīgs vecākiem, tas manī ieaudzināja ļoti lielu atbildības sajūtu. Man vecāki iemācīja, ka ikviens darbs, kas iesākts, ir arī jāpabeidz. Uzskatāms piemērs bija mūzikas skola, kurā ļoti gribēju mācīties, un sāku to apmeklēt jau pirms mācību sākšanas pamatskolā. Bet pienāca brīdis, kad mūzikas skola bija apnikusi un lūdzos, lai ņem mani no tās ārā. Taču vecāki ar dažādiem līdzekļiem piespieda mācības turpināt, un tā man bija liela mācība. Tagad varu tikai pateikties viņiem, ka daudzos darbus, ko šobrīd daru, izdodas novest līdz galam.

Tad droši vien arī tava ģimene varētu stāties pretī zvaigznēm.

Noteikti mēs būtu līdzvērtīgi pretinieki, bet, tā kā visiem kopā tas nav iespējams, ģimene turēs īkšķus par mani.

Tavu darbošanos vēl neierobežo personīgās attiecības?

Esmu laimīga būt kopā ar draugu, kurš arī ir mūziķis. Taču, kamēr mums bērnu vēl nav, varu brīvi izpausties un izbaudīt iespējas, kuras varbūt ierobežotu atbildība par pēcnācējiem.

Ko tu varētu ieteikt tām meitenēm, kuras vēl apmeklē ballītes, cerot tur satikt savu sapņu princi?

Šis periods ir jāizdzīvo ikvienai mazai princesei. Bet vispirms katrai jāierauga sevī kas tāds, kas liek sev noticēt, sevi iemīlēt un novērtēt. Man šķiet, tikai no šī brīža pa īstam iespējams ieraudzīt otrā cilvēkā to, kas tevi pie viņa saista. Proti, kamēr tu neesi mierā pati ar sevi un nezini kas esi, tikmēr ir gandrīz neiespējami veidot abpusēji pilnvērtīgas attiecības. Tas princis baltā zirgā var arī nekad neatjāt, kamēr tu nebūsi atradusi “princesi” sevī.

Kādā dzīves pozīcijā tu sevi iztēlojies pēc desmit piecpadsmit gadiem?

Pašlaik dziedu, uzstājos, strādāju televīzijā un nodarbojos ar “Latvian Voices” menedžmentu. Daudz arī komponēju, taču labi saprotu, ka drīz pienāks brīdis, kad vajadzēs palikt pie vienas svarīgākās nodarbes. Nu jau zinu, tā būs komponēšana, un pie tā šobrīd arī apzināti strādāju.

Tas nozīmē, ka nākotnē varēsim sagaidīt kompaktdisku ar taviem skaņdarbiem?

Jā. Jau ir iznācis mans pirmais autordisks kopā ar kori “Maska”. Mana radošā amplitūda ir plaša – no populārās līdz klasiskajai mūzikai. Esmu rakstījusi gan akadēmiskajam korim “Latvija”, gan stīgu orķestrim un ceru, ka šādu mūzikas diapazonu saglabāšu arī turpmāk.

 

Pieturzīmes

Bez kā grūti iedomāties dienu?

Bez mūzikas, jo tas ir gan mans darbs, gan vaļasprieks.

Trīs vārdi, kas jūs raksturo vislabāk?

Neatlaidīgs darbs, pārmaiņus vientulība un sabiedrība.

Būtiskākais sasniegums darbā?

Lielākais sasniegums man vēl priekšā.

Labākā izklaide?

Labs galda spēļu vakars kopā ar draugiem, sākot ar “Uno”, “Katanu” un beidzot ar viktorīnām par Latviju un pasauli.

LA.lv