Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Kāds bija seno vijoļu meistaru noslēpums?

vijole1

Nesen viens no ietekmīgākajiem mūzikas instrumentu tirgošanas uzņēmumiem amerikāņu Bein & Fushi pārdošanā bija izlicis 1741. gadā meistara Džuzepes Gvarnjēri del Džezu izgatavoto vijoli. Šis instruments ievērojams ne tikai ar sevišķi lielo cenu mūsdienās (18 miljoni ASV dolāru), bet arī leģendāro vēsturi: to spēlējuši izcilie 20. gadsimta vijolnieki – Jehudi Menuhins, Ichaks Perlmans un Pinhass Cukermans.

Par šīs konkrētās vijoles mūsdienu vērtību var arī pabrīnīties, jo stereotips pauž, ka vijoles etalons ir Antonio Stradivari ražojumi. Būtu muļķīgi apstrīdēt, ka tieši šis meistars bija viens no labākajiem Kremonas amatniekiem, lai gan viņa labākās vijoles eksperti salīdzina ar vaniļas saldējumu, savukārt Gvarnjēri instrumentus, izmantojot kulinārās līdzības, – ar labas kvalitātes tumšo šokolādi. Turklāt Gvarnjēri, kurš nomira 46 gadu vecumā, dzīve bija divas reizes īsāka nekā Stradivari. Pasaulē saglabājušās tikai aptuveni 140 Gvarnjēri vijoles, proti, daudzkārt mazāk nekā viņa slavenajam amatbrālim.

Vai Gvarnjēri bija dižāks nekā Stradivāri, uzzināsi 1. oktobrī. Kur? Seko noslēpumainai saitei!

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+