Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Kāds bija seno vijoļu meistaru noslēpums?

vijole1

Nesen viens no ietekmīgākajiem mūzikas instrumentu tirgošanas uzņēmumiem amerikāņu Bein & Fushi pārdošanā bija izlicis 1741. gadā meistara Džuzepes Gvarnjēri del Džezu izgatavoto vijoli. Šis instruments ievērojams ne tikai ar sevišķi lielo cenu mūsdienās (18 miljoni ASV dolāru), bet arī leģendāro vēsturi: to spēlējuši izcilie 20. gadsimta vijolnieki – Jehudi Menuhins, Ichaks Perlmans un Pinhass Cukermans.

Par šīs konkrētās vijoles mūsdienu vērtību var arī pabrīnīties, jo stereotips pauž, ka vijoles etalons ir Antonio Stradivari ražojumi. Būtu muļķīgi apstrīdēt, ka tieši šis meistars bija viens no labākajiem Kremonas amatniekiem, lai gan viņa labākās vijoles eksperti salīdzina ar vaniļas saldējumu, savukārt Gvarnjēri instrumentus, izmantojot kulinārās līdzības, – ar labas kvalitātes tumšo šokolādi. Turklāt Gvarnjēri, kurš nomira 46 gadu vecumā, dzīve bija divas reizes īsāka nekā Stradivari. Pasaulē saglabājušās tikai aptuveni 140 Gvarnjēri vijoles, proti, daudzkārt mazāk nekā viņa slavenajam amatbrālim.

Vai Gvarnjēri bija dižāks nekā Stradivāri, uzzināsi 1. oktobrī. Kur? Seko noslēpumainai saitei!

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+