×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Kāds ir pieprasījums pēc jaunajām pārtikas pakām trūcīgajiem?

Šajās dienās daudzviet Latvijā trūcīgajiem iedzīvotājiem sākta jauno pārtikas paku izdale. Rīgā tas radījis lielu cilvēku interesi, un pārtikas sadales vietās veidojas garas rindas. Skaidroju, kāda ir situācija citviet Latvijā.


 

Solveiga Boicova, Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valmieras komitejas izpilddirektore: “EK pārtikas paku izdali bijām plānojuši veikt divās dienās – otrdien un ceturtdien. Taču iedzīvotāji tik aktīvi nāca uz sadales punktu, ka vienā dienā visas atvestās 800 pakas jau bija izdalītas. Atsauksmes par pārtikas komplektu saturu ir ļoti atzinīgas. Produkti piemeklēti tā, ka apmierināti gan bērni, gan gados vecāki cilvēki. Īpaši priecājas, ka pakā iekļauti griķi un gaļas konservi. Tādu aktivitāti kā tagad iepriekš nebijām piedzīvojuši. Arī mums, brīvprātīgajiem, kas izsniedzam produktu komplektus, ir prieks, ka iedzīvotāji aiziet apmierināti. Nu jau sāk piegādāt pārtikas pakas arī novadiem. Zinu, ka šodien produktus saņēma Kocēnu pagasts, bet vispār Valmieras apkaimē ir 16 produktu sadales vietas.”

Andris Bišofs, LSK Liepājas komitejas izpilddirektora vietnieks: “Līdz Liepājas apkaimei Eiropas Komisijas finansētās pārtikas pakas vēl nav nonākušas, tās mums atvedīs tikai jaunnedēļ. Tāpēc iedzīvotāji zvana, tramda, arī rājas, kāpēc citiem jau dala, bet mums ne. Skaidrojam, ka tas nav atkarīgs no mums, ka vienlaicīgi uz visām attālajām Latvijas vietām pakas nevar atgādāt. Mēs apkalpojam visu kādreizējo Liepājas rajonu, viens sadales punkts ir arī Ventspilī. Esmu pārliecināts, ka viss būs kārtībā. Tie, kam pienākas pārtikas palīdzība, uzrādot trūcīgās personas izziņu, to arī saņems.”

Otīlija Rudzāte, LSK Līvānu nodaļas brīvprātīgā: “Mūsu pusē pārtikas pakas vēl nav saņemtas, tās atvedīs 18. jūlijā. Esam jau paziņojuši iedzīvotājiem, ka produktus dalīsim divas dienas – 23. un 24. jūlijā. Mums ir 1400 trūcīgo personu, paku būs aptuveni pusotrs tūkstotis, tātad pietiks visiem. Mēnesī personai pienākas viena šāda paka, līdz gada beigām – sešas. Interese par paku izsniegšanu ir ļoti liela. Ar iepriekšējo paku saturu cilvēki nebija apmierināti, putraimi esot jau apnikuši. Šoreiz komplektu saturs ir daudzveidīgs, bagātīgs. Atkal dzirdu sūdzības, ka dažu produktu varēja būt vairāk, piemēram, gaļas konservu. Vienam cilvēkam tas varbūt ir maz, bet, ja ģimenē ir pieci cilvēki, tad jau dažas dienas var paēst.”

Zinaīda Gofmane, Inčukalna novada sociālā dienesta vadītāja: “Mums tik traki kā Rīgā neiet. Iepriekš tiem cilvēkiem, kam pienākas šīs pārtikas pakas, to paziņojām, viņi arī mierīgi ierodas mūsu sadales punktos, ažiotāžas nav, arī rindas neveidojas. Sadales vietas ir trīs – Inčukalna novada dienas centrā, Vangažos un sociālās aprūpes mājā “Gauja”. Plānojām, ka pārtikas pakas varētu saņemt ap 1000 trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju. Taču sākumā produktus izsniegsim tikai trūcīgajiem, kuriem šis statuss piešķirts pēc jaunajiem, daudz stingrākiem noteikumiem, jo kas tas par trūcīgo, ja braukā ar automašīnu!”

 

Uzziņa

Pārtikas pakas saturs:

1. Pilnpiena pulveris (0,4 kg)

2. Makaroni (2 x 0,5 kg)

3. Auzu pārslu biezputra ar ogām vai augļiem (2 x 0,07 kg)

4. Pankūku milti (0,4 kg)

5. Kartupeļu biezputra (0,2 kg)

6. Griķi (0,3 kg)

7. Manna (0,5 kg)

8. Kviešu milti a/l (1,0 kg)

9. Sautēta cūkgaļa (0,25 kg)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+