Kam palīdz stāvais žibulītis 0

“Interesējos un vācu ārstniecības augus. 1939. gadā izdotajā Doras Švīkules grāmatā minēts zemes siliņš (Euphrasia officinalis). Bet kā tā puķīte izskatās? Bibliotēkā izskatīju dažādas grāmatas, bet neatradu…
” B. Zariņa Madonas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Euphrasia officinalis (arī E. stricta) ir pazīstams kā ārstniecības jeb stāvais žibulītis. Tas ir viengadīgs, sīks vai neliels (5 – 30 cm) cūknātru dzimtas lakstaugs ar stāvu, stingru, vienkāršu vai zarainu stublāju, stāviem, pie pamata lokveidīgiem zariem un nelielu, zarainu sakni. Stublājs klāts ar īsiem, skrajiem matiņiem, parasti brūnganā nokrāsā. Lapas ir pretējas, sēdošas, olveida, kailas vai ar matiņiem. Ziedi divlūpaini, balti, zilgani vai gaiši violeti, sakopoti irdenās vārpās stumbra un zaru galos. Zied no jūnija līdz septembrim, ziedēšanas laikā stublāja apakšējās lapas jau ir atmirušas.

Žibulītis ļoti bieži sastopams pļavās, atmatās, mežmalās, ceļmalās un norās. Vieni žibulīši no citām šīs pašas ģints sugām ir grūti atšķirami.

CITI ŠOBRĪD LASA

Drogai ir pretiekaisuma, savelkoša, pretsāpju, antibakteriāla iedarbība. Bieži lieto acu slimību ārstēšanā. Koncentrētu uzlējumu izmanto galvas mazgāšanai, lai veicinātu matu augšanu un uzlabotu to veselību.

Lietojot žibulīša uzlējumu iekšķīgi ilgstoši vai lielās devās, tas var kairināt kuņģa gļotādu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.