Kultūra
Māksla

“Kamergalerija” piedāvā izstādi “Somijas pūču mežs”0

Publicitātes foto

Izstādē, kas no 14. līdz 28. janvārim notiks “Kamergalerijā”, apskatāmi divu somu mākslinieku darbi, informē “Grafikas kamera”.

Abi mākslinieki – Terhi Ekeboma un Anti Kurvinens – pieder komiksu mākslinieku apvienībai “KUTI KUTI”. Komiksu mākslinieku apvienība Somijā aktīvi darbojas kopš 2005. gada, lai popularizētu komiksus kā patstāvīgu mākslas formu.

“KUTI KUTI” mākslinieku izstādes arī iepriekš notikušas Latvijā, tajā skaitā starptautiskā grafikas festivāla “Printmaking IN” ietvaros Rīgā, kur 2018. gada vasarā tika eksponēti Anti Kurvinena darbi. Savukārt mākslinieces Terhi Ekebom darbu cikls Rīgā tiks eksponēts pirmo reizi.

Izstādes nosaukums atvasināts no mākslinieces Terhi Ekebomas sietspiedes darbu cikla “Pūču mežs”. Tas veidots pēc cilpas jeb tapešu principa – darbu malas savienojot horizontālās vai vertikālās līnijās, nepārtrūkst tā grafiskais raksts, līdz ar to var veidot teju bezgalīgu atkārtojumu un turpinājumu.

Savukārt Anti Kurvinena darbu zīmējums veidots kā ornamentāls raksts, kas ietver arī slēptu vēstījumu. Daži grafiski risinātie portreti nodrukāti uz auduma.

Divu nedēļu garā izstāde noslēgsies 28. janvārī plkst. 19 ar muzikālu pasākumu, kurā uzstāsies “Labais Dāma” – eksperimentālās elektroniskās mūzikas projekts.

LA.lv