ITAR-TASS/Scanpix

Kanādas un ASV hokejisti sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu 0

Kanādas un ASV hokeja izlases ceturtdien sasniedza Dānijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Kanādas hokejisti Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā ar 5:4 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0) pagarinājumā pieveica savu principiālo pretinieci Krieviju, kamēr ASV hokejisti ar 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) pārspēja Čehiju.

Kanādas hokejisti pasaules čempionāta pusfinālu sasnieguši ceturto gadu pēc kārtas.

Šajā cīņā pirmajā trešdaļā, kad Kanāda spēlēja vairākumā, Koltons Pareiko ar spēcīgu metienu izvirzīja savu komandu vadībā. Pirmās 20 minūtes beidzās ar minimālu kanādiešu pārsvaru, bet spēles otrajā trešdaļā Kanādas valstsvienība realizēja vēl vienu vairākumu, kad neviena nepiesegts ar precīzu metienu izcēlās Raiens Ņūdžents-Hopkinss, panākdams 2:0.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Krievijas valstsvienība visai ātri atspēlējās. Pirmo precīzo metienu, atrodoties netālu no vārtiem, izpildīja Iļja Mikejevs, bet pēc nepilnām piecām minūtēm, kad ripa aizslīdēja garām vairākiem kanādiešiem, līdzīgus vārtus guva Aleksandrs Barabanovs.

Trešajā trešdaļā Kails Turiss vēlreiz izvirzīja Kanādu vadībā, bet Sergejs Andronovs pēc neilga brīža ripu vārtos raidīja no sarežģītas pozīcijas, panākot izlīdzinājumu 3:3. Tomēr kanādiešiem atkal izdevās panākt vadību pēc Pjēra Dubuā metiena no tuvas distances. Krievijas valstsvienība gan atkal atspēlējās, jo ar neērto nūjas pusi ripu precīzi mērķī raidīja Artjoms Aņisimovs, vārtos neveiksmīgi nospēlējot kanādiešu vārtsargam Dārsijam Kemperam.

Spēles izskaņā kanādieši aktīvi uzbruka, taču nodrošināt uzvaru pamatlaikā nespēja. Līdz ar to cīņa turpinājās papildlaikā. Tajā Krievijas izlasi mazākumā atstāja Kirils Kaprizovs, kas ļāva Kanādai spēlēt četratā pret trijiem. Kanādiešiem izdevās izmantot vairākumu, kad pēc Konora Makdeivida piespēles ripu vārtos pāradresēja Raiens O’Railijs, nodrošinot Kanādai dalību pusfinālā.

Tikmēr ASV hokejisti ceturtdien ar 3:2 uzvarēja Čehiju, pēc gada pārtraukuma sasniedzot pusfinālu.

Pirmajā trešdaļā amerikāņi izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, kad pa vārtiem guva Patriks Keins un Kems Etkinsons. Tiesa, otrajā periodā čehi atbildēja ar to pašu, jo izcēlās Mihals Ržepīks un Martins Nečass. Tādējādi pēc divām trešdaļām tablo vēstīja kaujiniecisko neizšķirtu 2:2.

Abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, bet ASV valstsvienību 47.minūtē no jauna vadībā izvirzīja Keins, gūdams savus otros vārtus mačā. Tie pēcāk arī izrādījās šīs cīņas uzvaras vārti.